Ratas kohtus Soome ametikaaslase Sanna Mariniga: Eesti ja Soome sõprus on aegumatu väärtus

NordenBladet — Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome ametikaaslase Sanna Mariniga. Kohtumisel räägiti Eesti ja Soome suhetest, kahe riigi vahelistest transpordi- , digi- ja energiaühendustest, olukorrast Lähis- Idas ja Euroopa Liidu tulevikuga seotud teemadest.

„Mul on väga hea meel oma kolleegi täna tervitada. Eesti ja Soome sõprus on väga tugev, see on aegumatu väärtusega ja soovime seda üheskoos edasi arendada,“ ütles peaminister Ratas. Ta rõhutas, et Eesti ja Soome kahepoolne koostöö tiheneb pidevalt. „Loodame, et näiteks digikoostöös jõuda juba peagi uuele tasemele,“ ütles peaminister Jüri Ratas.  „Ühised pingutused on viinud selleni, et loodetavasti saame mõlemal pool Soome lahte peagi kasutada digiretsepte. Töötame selle nimel, et andmevahetus Eesti ja Soome eri registrite vahel veelgi paraneks.“

Ratas märkis, et lisaks digiühendustele seob mõlemat riiki ka geograafiline lähedus ning Eestil on hea meel, et Soome on nii tihedalt seotud olnud Rail Balticu projektiga ning koos arendatakse ka teisi tulevikuprojekte.

Marin ja Ratas peatusid ka olukorral Lähis-Idas. „Saatsime oma kaitseväelased Iraaki kohalike julgeolekujõudude toetamiseks ning väljaõpetamiseks, rünnakuid nende vastu ei saa muud moodi näha, kui neid kõige karmimal moel hukka mõistes. Vaja on pingete kiiret leevendamist ning öötame selle nimel, et relvad vaikiksid ja diplomaadid saaks rääkida,“ ütles Ratas.

Euroopa Liidu teemadest rääkides kinnitasid, peaministrid, et toetavad mõlemad Euroopa Liidu kliimaneutraalsuse eesmärki aastaks 2050 ja edasi liikumist roheleppega. „Järgmine pikaajaline eelarve peab aitama kaasa kliimaeesmärkide saavutamisele ning seetõttu on oluline, et selle üldmaht võrreldes praeguse perioodiga ei väheneks,“ ütles Ratas.

Veel kõneldi Euroopa Liidu laienemisest ning tulevikusuhetest Ühendkuningriigiga pärast lahkumist EList. Peaministrid arutasid ka regionaalse julgeoleku küsimusi.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service