Viikingid muretsesid samuti kliima pärast, aga kartsid, et läheb hoopis külmaks

Viikingid muretsesid samuti kliima pärast, aga kartsid, et läheb hoopis külmaks

NordenBladet — Muistne Põhjamaade rahvas viikingid muretsesid samuti kliima pärast, aga nemad kartsid, et ilm läheb külmemaks, tuleb väike jääaeg, mis muudab elu võimatuks. Kuulsal viikingite muistisel, Röki kivil on ruunikirjas teadaolevalt mure kliima pärast, mis muudab laste elu Põhjamaades võimatuks. Tegemist oli külmaperioodiga Skandinaavias 6-7. sajandil, mil pool elanikkonnast külma põhjustatud ikalduse tõttu hukkus, vahendab Daily Mail.

Kivi on püsti pandud 9. sajandil. Kui varem arvati, et see oli pühendatud gootide kuningale Theodoricile, siis nüüd leitakse, et jutt oli hoopis muust: hilis-antiikaja väiksest jääajast. Kirja on pandud mure laste pärast, kes võivad külma tõttu hukkuda.

Teadaolevalt tabas maailma 6. sajandil jahtumine seoses mitmete vulkaanipursetega. Saak hävis ja inimesed jäid nälga. Vähemalt pool Skandinaavia elanikkonnast hukkus.

Varem oli teatud, et Röki kivil on juttu võitlusest, aga seni arvati, et see oli võitlusest inimesega. Nüüd selgub, et see oli võitlusest loodusega.

Avafoto: Viikingite muuseum Rootsis (NordenBladet)

Vaata lisaks:
PÕHJALIK ÜLEVAADE: Kes olid muinasskandinaavia päritolu Viikingid ja millal oli nn viikingiaeg?Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service