Reklaam:

Eesti: Tarrvi Laamanni maalinäitus Riigikogu kunstisaalis

Eesti: Tarrvi Laamanni maalinäitus Riigikogu kunstisaalis

NordenBladet — Riigikogu kunstisaalis on alates tänasest väljas Tarrvi Laamanni (1973) isikunäitus „Uptop“.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnul toovad maalid sõna otseses mõttes Toompea lossi soojamaa tunde ja meeleolu, sest näituse looming on valminud viimase aasta jooksul Jamaica saarel. „Maalidelt vastu vaatav eksootilise saare värviküllus, lõunamaise looduse ilu ja mitmekesisus kuumas päikesepaistes on see, mis loobki selle omapärase tunde,“ ütles Põlluaas.

Jamaical valminud maaliseeria on juba mitmes, kus kunstnik ammutab inspiratsiooni kohalikust kultuurist ja kirjeldab kohalikku keskkonda vaatajale läbi kunstnikule omase maalikeele.

Kriitikute hinnangul liigub Laamann alati hoogsalt edasi, eksperimenteerides ja otsides küll uusi väljendusviise, kuid lõpetades teosed alati omases ja äratuntavas maalikeeles. Tema loomingu ühiseks nimetajaks on koloriitne ja üdini positiivne reggae rütmis Tarrvinism.

Tarrvi Laamann on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Ta on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias ning on täiendanud ennast Jaapanis ja Indias. Laamann on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näitus jääb avatuks tuleva aasta 9. jaanuarini. Väljapaneku vaatamiseks on tööpäevadel kella 10-16 Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

 

Foto: Tartvi Laamanni isikunäitus „Uptop“
Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service