Reklaam:

Riigikogu infotunnis oli teemaks Tallinna-Tartu maantee neljarealiseks ehitamine

NordenBladet — Riigikogu liige Aivar Sõerd küsis tänases infotunnis majandus- ja taristuminister Taavi Aasalt Tallinna-Tartu maantee neljarealiseks ehitamise kohta.

Sõerd tahtis teada, kas järgmise aasta riigieelarvesse on planeeritud kolm miljonit eurot maantee järgmiste lõikude ehituse projekteerimiseks. Ta viitas, et 2022. aastal valmib neljarealine maanteelõik Mäoni ja sealt edasi ehitamiseks on vaja alustada projekteerimisega kohe.

Minister Aas vastas, et Tallinna-Tartu maanteel on projekteerimisel või ettevalmistamisel Mäeküla ümbersõit ja Põltsamaa ümbersõit. Praeguste plaanide kohaselt jätkub neljarealiste teelõikude ehitus aastatel 20232024. Aas ütles, et rahandusminister on teinud ettepaneku rajada need teelõigud avaliku ja erasektori koostöös, mida tasub kaaluda. Ministri sõnul oleks taristuobjektide ehitamiseks mõistlik laenu võtta, kuid kehtivad eelarvereeglid ei lubaks laenu kasutada. Ta lisas, et projekteerimine tuleks tõenäoliselt mõlemal juhul teha riigil ja kindlasti on riigi ülesanne ehituseks maade ostmine. Aasa sõnul on kolm miljonit eurot selleks otstarbeks olemas. „Nüüd eelarve koostamise protsess käib ja kinnitan teile, et omalt poolt teen küll kõik selleks, et see raha riigieelarvesse saaks, et me saaks minna edasi neljarealiste teede projekteerimisega ja sealt tulenevalt ka siis maade ostuga,“ ütles majandus- ja taristuminister. Aas lisas, et kavad täpsustuvad lähinädalatel.

Aas vastas veel Heidy Purga küsimusele ühistranspordi, Katri Raiki küsimusele Ida-Virumaa majandusolukorra ja Jaak Juske küsimusele raudtee elektrifitseerimise kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Indrek Saare küsimustele regionaalpoliitika, Kaja Kallase küsimusele eestikeelse hariduse, Helmen Küti küsimusele omastehoolduse ja Kalle Laaneti küsimusele eelarve kohta.

Maaeluminister Mart Järvik vastas Kalvi Kõva küsimusele erimärgistatud põllumajandusliku diislikütuse tuleviku, Lauri Läänemetsa küsimusele Maaelu Edendamise Sihtasutusega seotud plaanide ja Urmas Kruuse küsimusele väikeettevõtluse kohta.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service