Eesti: Riigikogu infotund keskendus valitsuse eelarvepoliitikale

NordenBladet — Tänases infotunnis soovisid Riigikogu liikmed valitsuse esindajatelt põhiliselt vastuseid Eesti eelarvestrateegia valikute ja eelarve tasakaalu hoidmise kohta.

Riigikogu liige Taavi Rõivas küsis peaminister Jüri Rataselt, miks on majanduskasvust hoolimata järgmiste aastate riigieelarved puudujäägis ja valitsus kavandab kärpeid.

Ratas vastas, et valitsus jätkab konservatiivse eelarvepoliitikaga, mille aluseks on eelarve struktuurne tasakaal. Peaminister viitas, et eelmise aasta sügisel riigieelarvet koostades tugines valitsus tippspetsialistide koostatud prognoosile, mille kohaselt järgneval neljal aastal püsib Eesti riigieelarve struktuurses tasakaalus. Aprillis sai valitsus värske prognoosi, mis hindas olukorda teisiti. Ratas lubas, et valitsus jõuab eelarve tasakaaluni sammhaaval. „Kui eelmisel aastal oli 1,4 protsenti puudujääk, see väheneb sel aastal 0,9 protsendini, järgmisel aastal –0,4% protsendini ja siis jõuab tasakaalu,“ ütles peaminister.

Peaminister vastas valitsuse eelarvevalikute ja –strateegia asjus veel Jevgeni Ossinovski, Aivar Sõerdi, Riina Sikkuti ja Helmen Küti küsimustele. Samuti vastas peaminister Erkki Keldo küsimusele karistusseadustiku, Heljo Pikhofi küsimusele valitsuse tegevuse ja Andres Suti küsimusele pensioni II samba kohta.

Kaitseminister Jüri Luik vastas Heiki Kranichi küsimusele kaitsekoostöö kohta.

Rahandusminister Martin Helme vastas Ivari Padari küsimusele riigi eelarvestrateegia kohta.

 

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service