Reklaam:

Geenitehnoloogia areng lõhub massiliselt peresid

NordenBladet — Odavad, ligi 50 eurot maksvad geenitestid võimaldavad lihtsa vaevaga välja selgitada oma sugulased, aga see on hakanud peresid tülli ja lõhki ajama. Nimelt on paljud lapsed saanud teada, et nende bioloogiline ema või isa on hoopis keegi teine.

Arvatavalt on Ühendkuningriigis juba 2,6 miljonit inimest teada saanud, et nende arvatavad vanemad polegi nende päris vanemad. Selliste teadasaamiste mõju on väga suur nii isiklikul kui ühiskondlikul tasandil, vahendab Daily Mail.

Paljud lapsed on teada saanud, et nad on kunstlikult viljastatud ja nende päris isa või ema on hoopis keegi teine kui nad seni on arvanud. DNA geenitesti tegemine on praegu väga lihtne. Tuleb lihtsalt maksta 50 eurot, oma süljeproov ära saata ja mõne nädalaga on vastus käes. Andmebaasid järjest täienevad ja nende kaudu on võimalik oma sugulased kindlaks teha.

Uuringute põhjal on 2-4 protsenti rahvastikust testi teinud ja oma vanemate kohta infot saanud. Näiteks sai üks miljonärist ettevõtja teada, et tema kolm poega polegi tema omad. Ühtlasi sai mees teada, et tal pole võimalik lapsi saada. Pärast seda esitas ta endisele abikaasale nõude maksta tagasi osa lahutuse käigus kokku lepitud summast. Mehe pojad aga ei taha isaga enam tegemist teha.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service