Advertisement:

Riigihalduse minister Janek Mäggi andis Riigikogule ülevaate haldusreformi tulemustest

Riigihalduse minister Janek Mäggi andis Riigikogule ülevaate haldusreformi tulemustest

NordenBladet — Riigikogu liikmed Enn Meri, Külliki Kübarsepp, Ain Lutsepp, Krista Aru ja Andres Herkel soovisid arupärimises riigihalduse ministrile Janek Mäggile hinnangut haldusreformi seaduses nimetatud eesmärkide täitmisele nüüd, kui seaduse jõustumisest on saamas aasta.

Riigikogu liikmed viitasid 12. novembril esitatud arupärimises (nr 455), et OECD riikidega võrreldes on Eesti omavalitsuste fiskaalautonoomia väike. Arupärijad soovisid teada, kuidas on saavutatud omavalitsuste võimekuse kasv avalike teenuste pakkumisel ja tagatud piirkondade ühtlasem areng?

Minister Janek Mäggi sõnul pole põhjust kahelda, et reform lõi eeldused omavalitsuste võimekuse kasvuks. Ta viitas taolisi reforme läbi viinud riikide kogemusele, et hinnanguid ei saa anda enne esimese valimisperioodi lõppu. Mäggi selgitas, et viimase aasta jooksul on enamik omavalitsusi tegelenud ühtsete teenuste ja toetuste väljatöötamistega kogu omavalitsuste piires.

„Suuremates omavalitsustes on paremad võimalused arendada välja erinevaid teenuseid elanikele, näiteks sotsiaalhoolekande valdkonnas, koduhoolduse valdkonnas, sotsiaaltranspordi teenus, tugiisikud, asendushooldus või majandus- ja ehitusvaldkonna arhitekt,“ ütles minister. Ametnike koguarv ühinenud omavalitsustes on Mäggi sõnul vähenenud rohkem kui 300 inimese võrra ehk umbes kümme protsenti. Ta täpsustas, et langenud on juhtide, raamatupidajate ja teiste tugiteenuseid osutavate töötajate osakaal ning suurenenud teenuseid korraldavate inimeste arv nagu lastekaitsjad, juristid ja IT-juhid. „Prognoosi kohaselt suureneb kohaliku omavalitsuste põhitegevuse tulemi maht 2019. aastast enam kui 250 miljoni euroni,“ ütles Mäggi.

Läbirääkimistel võtsid sõna Jüri Adams (EVA) ja Andres Herkel (EVA).

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist vastas arupärimisele e-riigi arengute kohta (nr 456).

Läbirääkimistel võttis sõna Krista Aru (EVA).

Vabas mikrofonis võttis sõna Oudekki Loone.

Tänase istungi alguses andis Riigikogu liikme ametivande Jüri Saar.

Avafoto: Riigikogu liikmed Enn Meri ja Jüri Saar esimeses reas ning Krista Aru ja Ain Lutsepp teises reas. (Riigikogu fotoarhiiv/Erik Peinar)
Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service