Spetsialistid hoiatavad politseinikke: ära vaata iPhone’i poole!

NordenBladet iPhone’i näotuvastus hakkab tööle, kui telefon tõsta näo ette. Võõras kasutaja võib seeläbi aga tahtmatult telefoni lukustada. Uued näotuvastusega iPhone’id on seetõttu eriti suur pähkel kriminaaluurijatele. Kohtumeditsiini ettevõte Elcomsoft soovitab ametivõimudel vältida telefonide konfiskeemisel nende vaatamist, vahendab võrguväljaanne Motherboard.

Telefoni ekraani vaatamine käivitab uuematel iPhone’idel Face-ID näotuvastuse ja see võib valmistada probleeme, kui kuriteo uurimise käigus konfiskeeritud telefonidelt on vaja andmeid kätte saada.

Kui telefoni vaatab viis korda järjest vale inimene, siis telefon lukustub ja selle avamiseks on vaja tunnuskoodi, mille kättesaamine võib kurjategijalt olla keerulisem kui telefoni kurjategija näo ette panemine.

Kuivõrd näotuvastus hakkab tööle kohe pärast telefoni üles tõstmist, siis soovitatakse üldse mitte telefoni poole vaadata.

Apple ja USA ametivõimud on juba pikalt vaielnud telefoni turvasätete üle, et oleks lihtsam telefoni sisule ligi pääseda, aga Apple pole järgi andnud, põhjendades seda vajadusega kaitsta kasutajate andmeid.

Aastal 2016 murdis föderaalpolitsei FBI ise San Bernardino massitulistaja iPhone’i lahti ilma, et Appleílt oleks selleks abi saadud. Enne seda ähvardas USA justiitsministeerium juba Apple’i kohtusse kaevata.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee