Reklaam:

Euroopa Kohus: Internetti üles pandud pilte ei tohi ilma luba küsimata uuesti avaldada

NordenBladet — Internetis avaldatud pilte ei tohi ilma luba küsimata uuesti avaldada vaatamata sellele, et mõni pilt on juba internetis avaldatud, otsustas Euroopa Kohus. Kui luba pole küsitud, tuleks kohtu selgituse kohaselt veebis avaldatud pilte kasutada hüperlingi abil.

Kohtuasi sai alguse sellest, et fotograaf Dirk Renckhoff andis oma pildi avaldamiseks loe ühele reisileheküljele. Hiljem laadis selle pildi alla üks Saksa õpilane ja kasutas seda oma koolitöös, mis kooli veebilehele üles riputati, vahendab Helsingin Sanomat.

Renckhoff kaebas selle peale kooli kohtusse, kus ta nõudis oma pildi kasutamise lõpetamist ja 400 eurot kahjutasu autoriõiguste rikkumise eest.

Saksa liitvabariigi kohus palus asja kohta seisukohta Euroopa Kohtult lähtuvalt Euroopa Liidu autorikaitse direktiivist olukorras, kus autor keeldub pildi avaldamisest, kui ta on andnud õiguse sama pildi ilma piiranguteta veebis avaldamiseks.

Euroopa Kohus asus seisukohale, et mis tahes teose avaldamine rikub autori õigusi, kui autori käest pole enne avaldamist nõusolekut saadud.

See, kui autor on andnud ühele saidile õiguse teose avaldamiseks ei tähenda, et seda võib kasutada mõnel teisel saidil.

Teost saab uuesti avaldada mõnel teisel saidil hüperlingi abil.

 

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service