Reklaam:

Soomes tahetakse naised kaitseväest kõrvale jätta, reservistid on vastu

NordenBladet — Soome valitsus tahab raha kokkuhoiu eesmärgil naised kaitseväest kõrvale jätta, aga reservväelaste liit on sellele vastu. Soome kaitseminister Jussi Niinistö on teinud ettepaneku loobuda teatud ajaks naiste vabatahtlikust sõjaväeteenistusest. Nimelt säästetakse ligi neli miljonit eurot juba siis, kui naisi ühe aasta jooksul üldse väeteenistusse ei võeta, vahendab Yle.

Teine võimalus on võtta naisi sõjaväkke ainult ühes vahetuses. Siis oleks sääst kaks miljonit eurot.

Niinistö ütles, et tal pole midagi naiste vastu, aga raha on vaja kokku hoida. Plaanide kohaselt on kavas hakata kaitsekulutusi kärpima alates 2020. aastast.

Reservväelaste liit pole Niinistö selliste plaanidega nõus. Liidu aseesimehe Terhi Hakola sõnul tuleks kaitsekulutusi vähendamise asemel suurendada.

Hakola sõnul on naised saanud sõjaväeteenistuses hästi hakkama ja ka Soome kaitsevägi on seda meelt, et naised on hästi motiveeritud.

Soome parlamendi kaitsekomisjoni juht Ilkka Kanerva on samuti ettepaneku vastu. Kanerva sõnul püüab Niinistö provotseerides näidata, milleni võib kaitsekulutuste vähendamine viia.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service