Reklaam:

Riigikogu ei toetanud ettepanekut tulumaksu osaliseks suunamiseks vabaühendustele

NordenBladet — Riigikogu lükkas eilsel istungil tagasi eelnõu, mille eesmärk oli teha valitsusele ettepanek viia sisse niinimetatud ühe protsendi seadus, mis oleks andnud igale kodanikule õiguse suunata kuni üks protsent tema tulumaksuga maksustatavast tulust heategevuseks või vabaühenduste tegevuse toetuseks.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele seoses tulumaksu osalise suunamisega vabaühendustele maksumaksja poolt“ eelnõu (589 OE) eesmärk oli sellise süsteemi kaudu teha vabaühendusi vabamaks ja anda kodanikele võimalus osaleda riigieelarve tegemisel. Seletuskirjas põhjendati, et selline maks või meetod on kasutusel mitmes Euroopa riigis.

Eelnõu algatajate esindaja Artur Talvik tutvustas oma ettekandes eelnõu eesmärki ja sisu. Ta tõi välja, et seda niinimetatud ühe protsendi seadust peaks käsitlema sellise vahendina, mis paneb inimesi mõtlema nende vabaühenduste peale, mis ühiskonnas teevad olulisi asju ja suunama siis seda maksuraha nendele vabaühendustele.

Rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi andis ülevaate komisjoni istungil arutatust ja viitas erinevatele seisukohtadele. Ligi tõi sealhulgas välja ka valitsuse esindaja seisukoha, kelle kaudu saadi kinnitust sellest, et ka vabaühenduste organisatsioonid ei toeta seda eelnõu.

Läbirääkimistel võtsid sõna Andres Ammas Vabaerakonna fraktsioonist, Tarmo Kruusimäe Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist ning Oudekki Loone Keskerakonna fraktsioonist.

Otsuse eelnõu vajas vastuvõtmiseks Riigikogu koosseisu häälteenamust. Selle vastuvõtmise poolt oli 10 saadikut, vastu oli 14 saadikut ja erapooletuid saadikuid oli 2. Otsuse eelnõu ei leidnud toetust ja langes menetlusest välja.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service