Reklaam:

Euroopa Kultuurifondi toetus STEP Beyond toetab noorte kunstnike ja kultuuritöötajate liikuvust Euroopas. Kes saavad taotleda? Kuidas kandideerida?

NordenBladet – Euroopa Kultuurifondi reisitoetustega STEP Beyond rahastatakse noorte kunstnike ja kultuuritöötajate liikuvust Euroopas ja selle naaberriikides, et nad saaksid vahetada mõtteid, õppida uusi oskusi ning leida inspiratsiooni. Kas oled huvitatud?

Euroopa Kultuurifond toetab projekte, mis järgivad kolme järgmist põhimõtet: inimeste mõjuvõimu suurendamine kunsti ja kultuuri abil, erinevate teadmusallikate kokkuviimine, kultuuripoliitika ja praktika ühendamine.

Kes saavad taotleda?
Alla 35-aastased kunstnikud ja kultuuritöötajad Euroopa ja naaberriikidest. Euroopa Kultuurifond toetab igasuguseid kunsti- ja kultuurivorme: muusikat, kujutavat kunsti, teatrit, tantsu, filmi, dokumentaalprojekte, multimeediat, fotograafiat, disaini, moodi ja kultuurialase võimekuse arendamist.  Kui sa ei ole ikka kindel, proovi fondi saidil olevat projekti sobivushindajat, et selgitada välja, kas sul tasub toetust taotleda.

Tähtajad
Programmil STEP Beyond ei ole kindlaid taotlustähtaegu, taotlusi võib esitada kogu aasta vältel. Enne taotluse koostamist loe kindlasti taotlusjuhiseid. Valikuprotsess kestab tavaliselt kuni kuu, kuid puhkuseperioodil võib selleks kuluda ka rohkem aega.

Taustteave
Alates 2003. aastast on reisitoetustega STEP (Supporting Travel for European Partnerships) Beyond toetatud sadade kultuuri- ja kunstiinimeste liikuvust Euroopas. 2011. aastal andis Euroopa Kultuurifond välja 261 reisitoetust, mille suurus oli vahemikus 250–700 eurot. Kokku esitati 845 taotlust.

_____________________________
Stipendium on rahaline toetus õpilasele, üliõpilasele või näiteks kunstnikule, et toetada tema hariduslikku või kunstilist tegevust. Stipendiumi saajat nimetatakse stipendiaadiks.
Legaaldefinitsioon: Tulumaksuseaduse tähenduses on stipendium on tulevikku suunatud toetus, mida makstakse teadmiste või oskuste omandamise, võimete arendamise ning loomingulise või teadusliku tegevuse soodustamiseks. Stipendiumina ei käsitata väljamakset, millega tunnustatakse või tasustatakse mingit tegevust või mille tegemisega väljamakse tegija omandab õigused teosele (Tulumaksuseadus § 19. lg. 7).

Eestis on seaduse järgi õigus saada stipendiumi:

a) töötul, kes osaleb vähemalt 40 tundi kestval tööturukoolitusel, tööpraktikas või tööharjutuses, mille on korraldanud Tööturuamet;
b) loovisikul, kellele maksab stipendiumi loomeliit või kultuurikapital loometegevuseks ning sellega seotud täiendusõppeks;
c) sportlasel, kes saab riiklikku spordistipendiumi sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks;
d) õpilasel ja üliõpilasel vastavalt õppetoetuste ja õppelaenu seadusele

Vajalikud lingid:

 

Vaata ka:
Bogliasco stipendium kõrgemal tasemel loome- või uurimistööd tegevatele inimestele. Kes saavad kandideerida? Kuidas kandideerida?

UNESCO-Aschbergi stipendiumid: kunstnikevahetusprogramm. Kes saavad kandideerida? Kuidas kandideerida?

RAHVUSVAHELISED vahetusprogrammid kunstnikele: kust alustada ning mida teadma peaksite + LISATUD teabekeskuste lingid!

18 SOOVITUST, millele tasub enne reisi tähelepanu pöörata

KUIDAS toimida, kui reisil tekivad terviseprobleemid

Euroopa Noorteportaal: Välismaale elama asumine (NÕUANDED soodsa majutuse leidmiseks) + KÕIK vajalikud lingid!

Märksõnad: kunst, kunstnik, kunstiõpe, noored kunstnikud, kultuur, kultuuritöötaja, Euroopa, reisitoetus, reis, taotlused, kunstiinimene, kultuur, kultuurifond, STEP Beyond, Euroopa Kultuurifond, taotlusjuhis, välismaale elama ja tööle, välismaale elama asumine, välismaale elama minek, kuidas minna välismaale elama, välismaale elama, välismaal elavad eestlased, kuhu välismaale elama minna, elama asumine, kuhu riiki elama minna, kuidas minna välismaale elama, välismaale õppima asumine, õpe välismaal, kuidas välismaale kolida, ajutiselt välismaale elamaReklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service