Ühtehoidev ja ühiste väärtustega Põhjala

NordenBladet – Põhjamaade tugevus peitub ühistes väärtuses, millele omakorda tugineb Põhjamaade heaolu ühiskond. Ühisteks põhiväärtusteks on võrdsed võimalused, sotsiaalne solidaarsus ja turvalisus kõigile. Kõigil põhjamaalastel peaks olema võrdne ligipääs sotsiaal- ja tervishoiuteenustele, haridusele ja kultuurile. Peamine heaoluühiskonna eesmärk on võimaldada kõigile ühiskondlikust elust ja otsustamisest osa saamine. Kuigi igas Põhjala riigis on heaolumudel veidi erinev, on kõigis neis üheks nurgakiviks sooline võrdõiguslikkus.

Siiski leidub Põhjamaades kitsaskohti, mis vajavad lahendamist. Näiteks vananev ühiskond, töökohtade loomine nii noortele kui ka pensioni eas või sellele lähenevatele inimestele, pensionieale lähenevate inimeste tööturul hoidmine, noorte väljalangemine haridussüsteemist, sisserändajate lõimimine jne.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis on aastate jooksul teinud ja teeme viljakat koostööd erinevate Eesti asutuste ja ametkondadega soolise võrdõiguslikkuse, puuetega inimeste kaasamise ja inimkaubanduse vastastel teemadel.

Allikas: Norden.eeReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service