Auhinnatud fotograafi nõuanded, kuidas reisil häid fotosid pildistada

Auhinnatud fotograafi nõuanded, kuidas reisil häid fotosid pildistada

NordenBladet — Mitmetel fotograafiavõistlustel on näha olnud muljetavaldavaid reisifotosid. Nende fotode õnnestumise taga peitub palju planeerimist ja vaeva, vahendab Iltalehti.

Soomlane Sami Kontto naudib oma fotodega võistlusel osalemist. Ta on saatnud oma töid ka rahvusvahelistele võistlustele, kus on edu saavutatud. Viimaselt võistluselt tõi ta koju kuld- ja pronksmedali, samuti anti talle Itaalia võistlusel au. Kontto fotod on võrratud ning nende valmimiseks  on kulunud palju tööd ja tehtud mitmeid ettevalmistusi. “Nädalase reisi jaoks kulub vähemalt nädal ettevalmistusi, kus selgitan välja vaatamisväärsused ja muud kohad, kus fotosid teha,” ütleb Kontto. Samuti kontakteerub ta kohaliku fotograafiaklubi ja hobifotograafidega. Nemad oskavad kätte anda suuna, kust saab parimaid fotosid ja aitavad muudes küsimustes. Näiteks ühel hommikul sai ta kohalikuga kokkuleppele, kes viis ta hommikul kell 4 randa, kus Bali kalamehed tööd alustasid. Imelistele fotodele lisaks koges ta elamuse ja nägi midagi nii ainulaadset.

Teinekord tuleb fotode jaoks näha rohkem vaeva. Näiteks Dubais tuli hankida luba, kui on soov fotografeerida hotelli katusel või rõdul. Loataotlused on sellised protseduurid, mida tuleb enne reisile minekut välja selgitada. Samuti tuleb olla hea improviseerija, mida ta koges Türgis järjekordsel võistlusel, kui soovis fotografeerida kohalikku naist. Modelliga oli raske kokkuleppele jõuda, kuna ta ei rääkinud sõnagi inglise keelt, mispeale Kontto helistas Soome tuttavale kebaabimüüjale. Kebaabimüüja vahendusel sai modellile selgitatud, millist fotot Kontto sooviks teha, aga ei jõutud kokkuleppele. Lõpuks leidis Kontto kohalike abil sobiva modelli, kellega sõideti poodi sobivat rahvarõivast ostma ning fotogi tehti ära.

Nüüd aga annab Kontto vihjeid, kuidas fotod paremini õnnestuksid:
1. Tänapäeva kaamerad on juba sedavõrd head, et ka digikaameraga on võimalik õnnestunud fotosid teha. Oluline on, et tunneksid oma kaamerat ning võtaksid kindlasti ka jaluse kaasa.
2. Teinekord ongi mõnda paika just digikaameraga parem minna. Oletame, et soovid tänaval inimesi pildistada ja suunad pika objektiivi nende poole – see võib neid ära ehmatada. Aga kui lähed väikse digikaameraga ja naeratad, saad suure tõenäosusega foto kergusega tehtud.
3. Soovitatav on reisihtkoht eelnevalt kaardistada. Kas seal on midagi pildistada ja millal soovid pildistada? Kas selleks on vaja luba? Kas hotelli läheduses on kohti, mida pildistada ja kuidas sinna pääsed?
4. Ole valmis, et hea foto jaoks pead olema ärkvel ebatavalisel ajal. Näiteks Dubai Burj Khaliffa´s tasub eriti varajastel hommikutundidel pilte teha.
5. Kohalike fotograafide ja klubidega saab näiteks Facebooki kaudu ühendust. Teistelt fotograafidelt võib saada kulda väärt nõu ja abi.

View this post on Instagram

#2014 #england #westcumbria #travel #matkailu

A post shared by Sami Kontto (@komisantto) on

Avafoto: Sami Kontto (Instagram/@komisantto)

 Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service