Reklaam:

Üle saja aasta ehitatud Caserta palees on 1200 tuba + VAATA fotosid Euroopa suurimast kuninglikust eramust!

Üle saja aasta ehitatud Caserta palees on 1200 tuba + VAATA fotosid Euroopa suurimast kuninglikust eramust!

NordenBladet — Bourbon´i soost Napoli kuningad ehitasid imekauni Caserta palee samanimelisesse linna. Tegemist on Euroopa suurima kuningliku elamuga, mis ehitatud 1700-ndatel.

Tegelikult algasid ehitustööd lihtsalt 1752. aastal ja jätkusid üle saja aasta vältel 1800-ndatesse. Tegemist on maailma suurima mahutavusega palee – 2 miljonit kuupmeetrit. Pindala on umbes 235 000 ruutmeetrit. Tohutu suures hoones on 1200 tuba ja viis korrust.

Prantsusmaa kuulus Versailles oli üks hoonetest, millelt malli võeti ja see on Casertas üsna äratuntav. Kui Napoli kuningriik ühendati alguses Sitsiiliaga ja sai hiljem osaks Itaalia kuningriigist, polnud ehitist tarvis. 1920-1940.aastatel tegutses hoone Itaalia õhujõudude koolitusasutusena ja teise maailmasõja lõpus Vahemeremaade peamaja ning sõdurite taastumis- ja vaba aja veetmise kohana. Suurt paleed ümbritsev park kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja ning on avatud turistidele aastaringselt.

Gold ✨ #saladeltrono #reggiadicaserta

A post shared by m a r t i n a 🍀 (@martina__celi) on

Un Re che amava il lazzarone-style, un bidet definito “oggetto per uso sconosciuto a forma di chitarra“ e una sovrana austriaca sull’orlo di una crisi di nervi. Non siamo a Casa Vianello ma tra le 1200 stanze della Reggia di Caserta, un vanto architettonico tutto italiano🇮🇹 Sul blog il nuovo post con una bella gallery e alcune curiosità su Re Nasone. E tutte le ultime domeniche del mese per coloro che all’anagrafe si chiamino Ferdinando-Antonio-Pasquale-Giovanni-Nepomuceno-Serafino-Gennaro-Benedetto l’ingresso è GRATIS!😂😂😂 #reggiadicaserta #beniculturali #italian_places #yallersitalia #ig_italia #italiainfoto #italiainunoscatto #IlikeItaly #visitiamoitalia #new_photoitalia #igersitalia #volgoitalia #italia_dev#perfect_italia #top_italia_photo #thehub_italia #best_italiansites #topitalyphoto #italy_photos #loves_united_italy #don_in_italy #ig_italy #loves_madeinitaly #whatitalyis #super_italy #italia_shotz #igerscampania #agameoftones #travel #sayhello

A post shared by L'OrsaNelCarro (@orsanelcarro) on

Avafoto: Caserta palee (Instagram/ @brasilminhafoto)

 



Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service