Peaminister Ratas: Teaduse rahastamine on prioriteet ka Eesti jaoks

Peaminister Ratas: Teaduse rahastamine on prioriteet ka Eesti jaoks

NordenBladet — Peaminister Jüri Ratase sõnul ei ole teadusesse ja innovatsiooni investeerimine luksus vaid vajalik selleks, et Euroopa Liit oleks maailmas esirinnas ning säiliks konkurentsivõimelisena ka tulevikus. 

„Kui teaduse rahastamine ei kasva, langeb Euroopa Liidu konkurentsivõime ja kaotame võistluses talentide pärast. Selle tulemusena jääksid välja arendamata paljud uued tehnoloogiapõhised ja teadusmahukad tooted. Seetõttu peab teadusesse investeerimine olema liikmesriikide selge prioriteet,“ ütles peaminister Ratas 12.oktoobril Kultuurikatlas korraldatud tippteaduse kõrgetasemelise konverentsi tervitussõnades.

Teaduse rahastamine on prioriteet ka Eesti jaoks. Mul on hea meel kinnitada, et  järgmise aasta riigieelarves tõstame teadusinvesteeringuid 11% võrra. Eesmärk on, et aastaks 2020 peaks Eestis teadus- ja arendustegevusse tehtavad kulutused jõudma kokku 3%-ni SKP-st, millest 1% peaks moodustama avaliku sektori ja 2% erakulutused.“ lisas peaminister.

Meie Euroopa Liidu eesistumise eesmärk on, et liikmesriigid toetaksid teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni investeeringute kasvu ja et see kajastuks ka liidu järgmises mitmeaastases finantsraamistikus,“ lisas peaminister Ratas.

Peaminister andis konverentsil üle Tallinna Call for Action 2017 üleskutse Euroopa Komisjoni ning sidusrühmade esindajatele. „Üleskutse eesmärk on kindlustada teadusvaldkonna laiapõhjaline poliitiline toetus Euroopas.  Peame tegema kõik selleks, et teadusvaldkond saaks rohkem raha mitte ainult avalikust sektorist, vaid ka ettevõtetelt. Samuti on meil vaja pingutada, et teaduse roll majandusarengus ning konkurentsivõime suurendamisel oleks ühiskonnas paremini teadvustatud ja väärtustatud,“ lõpetas Ratas.

 

Fotod: Peaminister Jüri Ratas Kultuurikatlas (Jürgen Randma/Riigikantselei)
Allikas: Eesti Riigikogu

 Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service