Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtus Singapuri parlamendi asespiikriga

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtus Singapuri parlamendi asespiikriga

NordenBladet — Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas on koos äridelegatsiooniga töövisiidil Malaisias ja Singapuris, kus kohtus Singapuri parlamendi aseesimehe Charles Chongiga.

Rõivas ja Chong arutasid Eesti ja Singapuri vahelise koostöö tihendamist digivaldkonnas. Rõivase sõnul oleks Eestil palju õppida Singapuri targa linna kontseptsioonist ja selle ellu viimisest, Singapur on omakorda huvi tundnud Eesti e-valitsemise ja digitaalse identiteedi vastu. „Eesti ja Singapur on küll geograafiliselt teineteisest kaugel, kuid riigid mõtlevad paljuski sarnaselt – näiteks nulltolerants korruptsiooni vastu, innovatsiooni toetamine, aga ka digitaalsele arengule rõhu panemine,“ ütles Rõivas.

Singapuris toimus eile (20.sept) ka äriseminar, kus osalesid Eesti ettevõtted ning kohalikud ettevõtjad ja investorid. Eile esines Rõivas rahvusvahelisel tehnoloogiakonverentsil Slush Singapore, kus tutvustas Eesti e-riigi lugu. Homme suundub Rõivas Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse, kus on samuti plaanis äriseminarid ning äridelegatsiooni kohtumised.

Rõivas kohtub visiidi käigus ka Singapuri peaministri Lee Hsien Loongi, kommunikatsiooni- ja informatsiooniministri Janil Puthucheary ning kaubandus- ja tööstusvaldkonna ministri Sim Anniga. Samuti peab ta avaliku loengu Singapuri mainekas ülikoolis Lee Kuan Yew School of Public Policy ning on üks peaesinejaid e-valitsemise ja digitaalse ühiskonna teemasid käsitleval konverentsil Innovation Labs World.

Riigikogu aseesimehega koos on Singapuris ja Malaisias 34-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuulub 25 peamiselt tehnoloogiaettevõtet. Esindatud on ka toiduaine- ja kaitsetööstus.

Rõivase visiit kestab 27. septembrini.

 

Avafoto: Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtus Singapuri parlamendi aseesimehega (Riigikogu Fotoarhiiv)
Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
EestiriigikoguTaavi Rõivas

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service