Arvamusfestivali teadusala arutelud toimuvad 11. ja 12.augustil mükonoomikumis

NordenBladet — Isikupärane toitumine kõhubakteri abiga, energiasäästlik ehitus ja bioloogiline linn, Google ja Tesla, neljas tehnikarevolutsioon ja disainitud beebid maailma muutmas – tänavune Arvamusfestivali teadusala on tulvil ülihuvitavatest aruteluteemadest.

Teadusala arutelud toimuvad Eesti Kunstiakadeemia teadlaste „kasvatatud“ mükonoomikumis, ehk väga erilises, mükoplastist plaatidega kaetud viie meetri kõrguses looduslikus auditooriumis, mis teeb teadusalast ka arhitektuuriliselt erakordselt põneva keskkonna. Arutelude vaheajal tutvustab seenespetsialist Erki Nagla mükoplasti, millest mükonoomikum on valmistatud.

„Rõõm on teatada, et tänavu toimuvad teadusala arutelud kahel päeval,“ rääkis Eesti Teadusagentuuri TeaMe+ programmi juht Margit Meiesaar. „Tuntud teadlased tõstatavad ja arutavad koos rahvaga ühiskonnas olulisi küsimusi, see ongi teadusala missioon. Pakume koostöös teadusajakirjanike seltsi ja teiste heade partneritega ka seekord väga põnevat programmi ja ootame palju publikut,“ kinnitas Margit Meiesaar.

“Hea meel on selle üle, et teadusala arutelude kavandamisel osaleb seekord veel palju rohkem asutusi ja inimesi kui eelmistel aastatel,” ütles Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees Priit Ennet. “See on märk arusaama levikust, et teadusega seonduvad teemad väärivad avalikku ja kaasavat arutelu samavõrd kui poliitika ja majanduse või eetika ja sõjanduse teemad,” tõdes Priit Ennet.

Teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Kunstiakadeemia, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Heateo Sihtasutus, Eesti Interneti Sihtasutus, Eesti Geenivaramu ja Tallinna Tehnikaülikool.

Ootame teid Vallimäel keskel. Vaata lähemalt ala nr 9:  https://www.arvamusfestival.ee/ala-kaart/

Lisainfo:  Maarja Kirtsi (Eesti Interneti SA), tel 50 18 379; Margit Meiesaar (Eesti Teadusagentuur), tel 556491214; Priit Ennet (Eesti Teadusajakirjanike Selts), tel 514 5608

Vaata teadusalal toimuva kohta jooksvat infot Facebookis “Teadusala 2017 Arvamusfestivalil”: https://www.facebook.com/events/465309813818991/

Teadusala arutelud Arvamusfestivalil

Reede, 11 august

Kell 12-13.30 Energiasäästlik ehitus, majanduskasvu mootor või ummikugeneraator?

Kell 14-15.30  Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja

Kell 16-17.30 Neljas tehnikarevolutsioon – kas Eesti on rongist maha jäänud?

Kell 18-19.30 Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid?

Laupäev, 12. august

Kell 12-13.30 Virtuaalne reaalsus vs reaalsus – kas ja kui erinevad peaksid olema reeglid Internetis?

Kell 14-15.30 The pain and glory of the PhD degree: do you and the society need it?

Kell 16-17.30 Mida mina peaksin sööma? Kujundame toitumise isikupäraseks!

Kell 18.-19.30 Disainime endale beebi. Helge tulevik või libe tee?

 

Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service