Helena-Reet: Perega Soomes Naantalis (VOL1- Naantali SPA Hotell + Naantalin Matkailu OY) FOTOD!

Helena-Reet: Perega Soomes Naantalis (VOL1- Naantali SPA Hotell + Naantalin Matkailu OY) FOTOD!

NordenBladet – Heipparalla! Kui ma vaid teaks, mida see täpselt tähendab, ent see on peale viimast reisi Soome meil sidesõna –  omavaheline släng või nii. Ivanka Shoshana ütles iga laheda asja peale reisil “Heipparalla”, ning meie jaoks on see nüüd selline positiivne ütlus, kui midagi meeldib! Vot nõnda, nii et Heiparalla teile. Oleme reisilt tagasi ning soovitame sama trippi soojalt kõigile!

Meil oli plaanis laste reis – selline päris laste reis, kus kõik sammud on arvestatud mõeldes lastele ning hetkel ei oskagi paremat kohta välja mõelda kui Naantali Soomes. Olime Soomes (Naantalis) neli päeva ning igaks päevaks oli mul vaadatud spets programm, viimase päeva oma oli veits mitte laste üritus, aga neile meeldis see ka. Plaanis olid siis sellised punktid, mis kõik ka täidetud said:

1 päev: Naantali SPA
2 päev: Muumimaa
3 päev: Väski
4 päev: Kultaranta

Sunborn Hotels ketti kuuluv viietärni spa hotellNaantali SPA Hotell” (vt. naantalispa.fi ja sunbornhotels.com, Matkailijantie 2 FI-21100 Naantali) laiub suurel territooriumil kauni järve ääres (või on see lahesopike, kes seda täpselt teab) ning koosneb peamajast (main building) ning kõrvalmajast, mis asub paarisaja meetri kaugusel peahoonest. Meie olime peahoones deluxe double room´is, millel oli suur rõdu ning vaade veele ning metsale. Lastega olles soovitan kindlasti peamaja, sest siis on mugavam. SPA, erinevad mängutoad, restoranid-poed asuvad kõik peahoones. Hotell on tõesti ilus ning asukoht on imeline! Kogu Naantali on tegelikult nagu väike muinasjutulinn – väga armsad majad, palju loodust ja matkaradasid, pisikesed liivaribadega rannakesed jne. Meenutab mulle ka Kuressaaret natuke. Hotelli juurest läheb valgustatud matkarada, hotelli hoovil on kõikvõimalikud spordivõimalused – tennis, võrkpall, mänguväljakud lastele, ranna-ala, ning suur mugav parkla autodele. Väga mõnus hotell!! Jättis väga hea mulje ning tulevikus tahaks kindlasti ka teisi “Sunborn Hotels” hotelliketi SPA ja YACHT-hotelle külastada!

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA Hotel

Naantali SPA Hotel

Hotellis on palju restorane, poode ning kohvikuid.. Kahjuks ei jõudnud enamusest neist pilte teha (vaadake nende kodulehelt, seal on väga head ülevaatlikud galeriid: www.naantalispa.fi/en/gallery), kuid mainin paari sõnaga ka hommikusööki. Väga külluslik rootsi laua stiilis buffee ning mis kõige mõnusam – avatud 10.30-ni! Ei peagi kella tirisema panema, et hommikusöögile minna! Söömiseks on mitu saali ja terrassi – nii et ruumi ja privaatsust küllaga! 🙂

Naantali SPA

Deluxe double toa rõdud avanesid hiiglaslikule katuseterrassile hotelli tagaküljel! Kõrgemate korruste rõdud olid väiksemad ning piirdega piiratud. Üks asi, mida ma kohe märkasin oli VAIKUS! Jumaldan vaikseid ja rahulikke kohti! Vaatamata sellele, et hotell oli suur, hetkel on ju tipphooaeg ning hotellis oli palju restorane-baare, ei kuulnud ma kordagi mingit müra – jumal tänatud! Jube on magama jääda, kui mingi rock´n roll läbi seina tümitab. Õnneks ka naabrid olid viisakad… neid kas polnud või polnud neid kuulda, igal juhul oli ka terrassil viibides mõnus vaikus. Ning positiivne oli ka see, et vaatamata sellele, et terrassi laudadel olid tuhatoosid, ei suitsetanud keegi! Tänapäeval vist ei suistetagi keegi enam – kõik pigem mõtlevad tervise peale! Ühesõnaga – vaikus, rahu, värske õhk = jumalik! 🙂

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Hotellis on Classic, Standard, Deluxe, Standard Deluxe, Double Deluxe ning Muumiteemalised-toad  ja sviidid (vaata siit: naantalispa.fi/en/hotel/presidential-suite/). Mina valisin meile Double Deluxe toa (vaata siit: naantalispa.fi/en/hotel/deluxe-room). Pildil oleva Muumi-mamma võtsime kodust kaasa. Ent hotelli sisse registreerides anti kummalegi lapsele värvipliiatsid ning värviraamat. See tegi neil muidugi kohe tuju heaks (loe: veelgi paremaks!).

muumi tuba naantali spa

naantali sviit
(Muumi toa pilt ning 3x sviidi pilt on võetud Naantali SPA lehelt!)

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Complimentary drink´i hotell ei pakkunud, samuti polnud värskeid lilli ega puuvilju toas (need on vist sviidi teema ???) – ent toast ei puudunud tasuline minibaar ning külmkapp. Minibaari hinnad on muidugi (nagu igas teiseski hotellis – kolmekordsed), nii et lihtsam on minna poodi ning osta oma stuff ise kaasa või siis tellida tuppa (menüü + hinnakiri on toas olemas, ning see oli suhteliselt soodne!). Minul on lastega reisides alati külmakast mahlade ja snäkkidega endal kaasas – nii et hotellis on mugav, kui saab asjad külmkappi tõsta. Wifi ja telekas on muidugi elementaarne – need olid ka toas ning mis mulle alati meeldib on kui dushi ruumis on shampoonid-kreemid-balsamid olemas. Ma ei tea mis ahnus mul hotellides alati välja lööb, ent ma pean kindlasti need mis üle jäävad kaasa võtma 😀 haha… nii et kodus on mul põhimõtteliselt hotelli-shampooni pudelite kogu. Tuba oli küll neljale (kaks last ning kaks täiskasvanut), ent hommikumantlid olid vaid täiskasvanutele. Laste hommikumantleid sai SPA-st rentida. Hommikumantlid on siinkohal väga olulised, sest praktiliselt kõik inimesed läksid otse oma hotellitoast (drikoo+hommikumantel) SPA-sse. Mugav! Läbi koridori ning liftiga otse SPA-korrusele… kuskil rahvamassis ei pidanud seiklema ning riideid sai mõnusalt omas toas vahetada. No ja SPA on lihtsalt mega! Ma jumaldan SPA-sid, ma võikski SPA-des elada!!!!! Mmmmm…. super-muper!

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA

Naantali SPA´s saab tellida erinevaid hooldusi ning veeta mõnusat aega erinevates basseinides ning saunades. Täpsemalt siis 2 sauna (tavaline saun ning türgi saun) ning kaks kuumavee basseini ning kaks külmema veega basseini ning välibassein. Beebide jaoks eraldi basseini pole. Meie peres enam beebisid pole, aga lihtsalt mainin ära. Väiksematele lastele on kasutamiseks ujumisrõngad ning mõned veemänguasjad. SPA´s on ka kohvik, kust saab hotellitoa arvele tellida süüa-juua, kui ei taha vahepeal SPA-st lahkuda. SPA külastus on kõigile hotellisviibijatele tasuta ning toa võtmega saab sisse-välja käia nii tihti kui soov peaks olema. Estella Elisheva kasutas seda võimalust ning käis veel hilisõhtulgi korra ujumas.

Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPANaantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Naantali SPA
Väike iPadi/ TV suts peale mõnusat ning rammestavat SPA-d ning enne Naantali peale minekut.

Naantali SPA

Naantali SPA
Nagu kaardilt näha on Naantali tilluke kohake – kõik on käe-jala juures. Hotellist Naantali vanalinna võib minna jala, või kes soobib, siis ka tillukese rongiga. Meie valisime jala mineku. Teepeale jäi palju ilusaid maju, lihtsalt lust oli nende vahel kõndida! Minu esimene emotsioon oli – me kolimegi siia! 😀 (no see emotsioon tuleb mul muidugi peaaegu ALATI, kui kuskil reisime… mina mõtetes hakkan kohe kolima.. hehehee)

Naantali

Naantali SPA
Naantali SPA kõrvalmaja.
Finland, Naantali
Naantali

Naantali

Naantali SPA Hotel
Naantali SPA Hotel
Naantali SPA Hotel
Naantali SPA Hotel
Naantali

Naantali

Naantali, Finland

Naantali, Finland

Naantali, Finland

Naantali, Finland

Naantali, Finland

Naantali, Finland
Naantali, Finland
Naantali, Finland

Naantalis olles astuge KINDLASTI läbi Naantalin Matkailu OY´st (vt. visitnaantali.fi) – see on turismioffice, kust saate infot absoluutselt kõige kohta, mis Naantais või Naantali lähiümbruses toimub. Saate tasuta kaarte, brozüüre ning kõike muud vajalikku, mida teil vaja minna võib! Ka erinevate ürituste pileteid saate just sealt osta! Naantalin Matkailu office asub täpselt kesklinnas (Kaivotori 2, 21100 Naantali) ning jääb Muumimaale ning Väskisse minnes teepeale. Nii Muumimaa, Väski kui Kultaranta piletid võite sealt valmis osta, kui tahate vältida järjekordi. Muuseas saate sealt osta ka spetsiaalset Soome Tammirauma “Dark Bees” (Tumeda mesilase /Põhja mesilase) mett!

Dark bees honey

Blogi järge näete järgmistest postitustest: Helena-Reet: Perega Soomes Naantalis (VOL2- Muumimaa) FOTOD! ;
Helena-Reet: Perega Soomes Naantalis (VOL3- Väski) FOTOD! ; Helena-Reet: Perega Soomes Naantalis (VOL4- Kultaranta) FOTOD!  ning eelpostitust Naantalist loe siit: Helena-Reet: Peagi perega pisipuhkusele Soome! 3 põhjust, miks otsustasime Naantali kasuks

NAANTALI ON IMEILUS KOHT PEREGA PUHKAMISEKS – nii lastele kui vanematele on küllaga tegemist! Suvi on kahtlemata parim aeg Naantali külastuseks ent usun, et ka talvel on Naantali väga kaunis – muuseas pidid Muumid ka veebruaris nädalaks üles ärkama 😉

xoxo,
Helena-Reet

 

 

*OHMYGOSSIP teeb Sunborn Hotels´i hotelli Naantali SPA Hotel ning Naantalin Matakilu OY´ga koostööd, kuid see ei mõjuta minu arvamust ja soovitusi!
Fotod: Ohmygossip.ee /Helena-Reet Ennet

 

 

Save

SaveReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service