100 KASULIKKU nippi nutikaks reisimiseks! + VAJALIKUD lingid ja REISIFOTOD!

100 KASULIKKU nippi nutikaks reisimiseks! + VAJALIKUD lingid ja REISIFOTOD!

NordenBladet — Soodsalt reisimine on tihti lihtsam, tehtavam ja võimalikum, kui võiks esialgu arvata. Just seepärast toome teieni 100 soovitust, kuidas odavalt reisida. Loomulikult ei ole ühest lahendust, mis kõigile sobib, ent kindel on see, et kõik leiavad vähemalt ühe kasuliku nõuande, mille abil järgmist rannapuhkust, matkaseiklust, spontaanset nädalalõppu või pikalt unistatud reisi ellu viia.

Planeerimine

1. Sõber sai 400 euroga Ameerikasse? Täiesti võimalik, sest internetis leidub mitmeid veebilehti, kuhu riputatakse üles eriti odavaid lennupileteid, pakette ja muid reisipakkumisi. Alusta internetiportaalidest nagu HolidayPiratesTravelzoo UK ja kodumaine Trip.ee, sest nendesse pannakse palju eurooplastele huvi pakkuvaid diile. Kõik eestlastele huvi pakkuvad lennudiilid lähevad üles Reisitark Facebooki lehele, jälgi kindlasti!

Los Angeles, USA
Ameerika, Los Angeles, Hollywood

Los Angeles, USA
Ameerika, Los Angeles, Venice Beach
Fotod: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

2. 499 euroga Portugalist Brasiiliasse? Oot-oot! Enne kiire piletiostu tegemist mõtle hoolikalt järele ja kaalu erinevaid variante, kuidas Eestist odavpakkumise lähtekohta saabuda. Mõnikord võib kohalejõudmine kallimaks minna, kui tavalised sooduskampaaniad lähematest riikidest või isegi kodumaalt.

3. Kui võimalik, siis tee hotellibroneeringud varem ette ära, kuna see aitab kasu lõigata varajase broneerija pakkumistest.

4. Suur sääst mõõduka tasu eest? Flightfoxist saad osta teenust maailmaklassi lennuekspertide käest, kes leiavad tihti lühikese aja jooksul tavakasutajatega võrreldes kõvasti odavamaid hindu. Ilmselt on ära tasuvam, kui plaanis võtta ette mitu linna, ümbermaailmareisi vms.

5. Reisi madalhooajal! Väiksem turistide hulk viib hinnad alla, vaatamisväärsusi on võimalik nautida tavapärasest rahulikumas keskkonnas ja seda nimekirja võib veel pikalt jätkata. Lihtsalt tuleb kindel olla selles, et ilm liialt alt ei veaks või hoopistükkis vastavalt kliima kapriisidele pakkida ja riideid valida.

6. Ööbi hotellide asemel hostelites. 25 inimest ühes toas kohutab ära? Hostelites võivad olla ka ühe-, kahe- ja kolmeinimese toad ümbritsevate hotellidega võrreldes odavamad. Alusta veebilehtedest Hostelworld ja Hostelbookers.

7. Tšarterlendudele tehakse mõnikord jahmatavalt suuri viimase hetke hinnaalandusi. Uuri näiteks Lastminute.ee ja Helsingist algavat Aurinkomatkat äkkilähdöt.

8. Kole Tõde: lennupileti hind on dünaamiline. Internetiavarustes leidub palju loosungeid – osta kümme päeva enne, osta ainult kolmapäeval jne. Dünaamilisus ehk vastavalt nõudlusele-algoritmidele reageerimine välistab ühe lahenduse, mis sobib kõikide lennufirmade piletite soodsaks hankimiseks. Hinnad muutuvad pidevalt vastavalt sellele, kui palju pileteid on ostetud. Igal lennul on oma individuaalne muster.

9. Jah, maagilisi valemeid õigeks lennupiletite ostmise ajaks pole, kuid midagi on siiski võimalik ära teha. Kustuta enne lennupiletite ostmist brauserist cookied või kasuta mõnda teist internetiühendust. Mõned lennufirmad on broneeringusüsteemid selliseks muutnud, et need tõstavad hindu konkreetset kasutajat silmas pidades.

Israel
Israel, Tel Aviv
Foto: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

10. Piletite broneerimisel mängi kuupäevadega, sest kolmel järjestikusel päeval võivad olla samal suunal vägagi erinevad hinnad ning vahe võib kujuneda mitmete sadade eurode suuruseks.

11. Ettenägelikkus aitab odavamalt reisida. Reisikindlustus on küll väljaminek, aga meditsiinikulud võivad ulatuda astronoomiliste summadeni. Suurtes lennujaamades nappide ümberistumiste korral on kasulik teha reisitõrkekindlustus.

12. Osta lennupilet odavlennufirmadelt, näiteks Tallinnast väljuvad easyJetRyanair ja Vueling. Suurepärane süsteem odavlennufirmade piletite kombineerimiseks on Azuon, mille kasutusjuhendi leiad siit. Odavlende on võimalik kombineerida tavaliste lennufirmadega. Oletame, et Londonist on vapustava hinnaga pakkumine Kariibi mere saartele. Inglismaa pealinna jõudmiseks võib kasutada Ryanairi. Alati kontrolli, millised on odavlendudega kaasnevad lisatasud ning kui kaugel asub reaalselt lennujaam soovitud sihtkohast. Aasia riikide vahel lendamiseks on tarvilikud muuhulgas Tigerair ja Jetstar, loe lähemalt siit. Odavlennufirmade kohta saad veel infot siit.

13. Kõrvuta omavahel erinevaid hotellide broneerimisportaale, et leida kõige odavama hinnaga toa. Eksisteerivad kohad nagu HotelsCombined, mis automaatselt võrdlevad erinevaid saite, kuid kogemused on näidanud, et eraldi otsides võib leida veelgi paremaid pakkumisi. Kust alustada? Tuntumad hotellibroneeringuid pakkuvad lehed on BookingAgodaExpediaHotels ja EbookersNon-refundable (tühistamisel raha ei tagastata) broneeringuid on teinekord odavam teha. Loe broneeringulehtede kohta siit.

14. Kasuta veebiportaale, mille kaudu pakuvad inimesed enda juures tasuta öömaja. Eelduseks on avatus ja suhtlemisvalmidus, sest paljude võõrustajate arvates on ebaviisakas ühtegi sõna poetamata külalislahkust ära kasutada. Profiili luues anna enda kohta võimalikult palju informatsiooni, kuna see
tõstab usaldusväärsust ja tõenäosust, et keegi aktsepteerib sinu palvet. CouchsurfingBeWelcome ja GlobalFreeloaders on mõned lehed, kust alustada tasuta öömaja otsinguid.

stockholm stockholm
Rootsi, Stockholm
Fotod: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

15. Kogu lennumiile ja boonuspunkte, et saada tasuta lennupileteid või muid hüvesid. Samas pole mõistlik tõeliselt häid pakkumisi kõrvale heita vaid sellepärast, et nende abil pole võimalik boonust koguda. Tallinna lennujaamast väljuvate lennufirmade boonusprogrammid on näiteks airBalticu PINS, Lufthansa Miles & More, SAS Eurobonus (kasutamise õpetus on siin) ja Turkish Airlines Miles & Smiles. Üldjuhul odavlennufirmadel puuduvad miilide kogumise programmid. Loe siit, kuidas Tallinnast lennates miile teenida.

16. Planeeri reisi pikalt ette, et leida odavamaid pakkumisi nii lennupiletite, majutusvõimaluste kui erinevate pakkumiste kombineerimise jaoks.

17. Enne reisile minekut koosta eelarve võimalikest kulutustest, kuid jäta ruumi spontaansetele väljaminekutele, mis paratamatult teel olles tekivad.

18. Mitmekesi on odavam reisida, sest toa, söökide ja tuuride jagamine teevad hinnad kokkuvõttes soodsamaks.

19. Open jaw lennud on näiteks Tallinn-London-Riia või Tallinn-Madriid/Barcelona-Tallinn. Milleks midagi sellist? Tihtilugu aitavad open jaw tüüpi lennud raha kokku hoida. Suuremates riikides on mugav alustada ühest kohast ja liikuda mööda maad teise sihtpunkti tagasi algpunkti liikumata. Peale selle tõstab erinevate lennujaamade kasutamine tõenäosust odavate lennupiletite leidmiseks.

20. Euroopas reisimiseks on suurepärane moodus Interrail, mille raames pakutakse pikemaajalisi rongipileteid üle terve Euroopa rändamiseks. See on eriti kasulik diil õpilastele ja tudengitele. Loe Interraili kohta postitust siit.

21. Reisid suurema seltskonnaga? Üürige lühikeseks ajaks korter või maja, sest laiema grupi peale võib maksumus ühe inimese kohta kujuneda üllatavalt madalaks. Populaarsemad veebilehed on Homeaway ja Airbnb.

22. Levinumates hotellide broneeringusüsteemides jälgi reservatsioonide tühistamiskuupäevi. Vahel võivad vanad broneeringud uute pakkumiste valguses kahe silma vahele jääda ning kulukaks väljaminekuks kujuneda.

23. Ühise vannitoaga toad on nii hostelites kui hotellides märgatavalt odavama hinnaga.

24. Pikemaks ajaks tuba või korterit võttes on võimalik saada allahindlust.

25. Ameerikasse minek? Otsingusüsteeme kasutades on lihtne sattuda ebaseaduslikele ESTA-t pakkuvatele veebilehtedele, mis tegelevad krediitkaardipettustega. Üks ja ainus veebiportaal ESTA tegemiseks asub siin.

26. Tingo on teenus, mille abil hotelli broneerides on võimalik sama toa hiljem odavamaks muutumise korral tekkinud vahe suuruse summa tagasi saada.

27. Esita hinnapäring otse hotellile ja küsi allahindlust. Vahel võib see üllatavalt hästi toimida.

28. Korterite ja kodude lühiajaliseks üürimiseks on tärganud mitmeid idufirmasid, mis pakuvad “kodu hotellitoast odavamalt”. Mõnes suuremas linnas võivad tõesti Wimdu ja HouseTrip poolt pakutu olla keskmisest hotellist odavam.

29. Tahad minna oma lemmikartisti või spordimeeskonda vaatama? Fantrotter paneb kokku odavaimad pakkumised, mis koosnevad nii lennupiletitest, majutusest, rendiauto võimalustest kui piletitest unistuste üritusele.

maris tai 563
Tai
Foto: © Ohmygossip.com

30. Paadi rentimine on tehtud odavamaks (pakkujate arv on suur, mis alandab hindu) ja lihtsamaks Boatbound veebilehe abil. Sait meenutab külaliskorterite renti võimaldavaid veebileht, kus peab esilehel märkima vaid soovitud merealuse asukoha ning juba seejärel on võimalik erinevaid variante avastama hakata.

31. TrustedHousesitters kaudu saab kellegi kodu (ja tihti seal elavaid loomi) valvata ning preemiaks tasuta elamist nautida.

32. Oled seikluslikus meeleolus? Pöidlaküüdiga reisimine on alati hea variant transpordi pealt kokku hoida. Loomulikult ei sobi see kõigile (terve perega või suure sõpruskonnaga korraga hääletama ei lähe!?). Infot erinevates riikides hääletamise ja ohutuse kohta leiab HitchWikist.

33. Palu, et teistes riikides elavad sõbrad-tuttavad linna näitaksid või öömaja pakuksid.

34. Au pairiks olemine pakub võimalust elada kellegi kodus (võimalusi üle terve maailma) ning üldjuhul seal elavate laste eest hoolt kandes raha teenida.

35. Noortevahetusprogrammid pakuvad võimalusi õppida gümnaasiumis (näiteks YFU) või ülikoolis (näiteks Erasmus) pool aastat-aasta aega välismaal. Lisaks sellele on saadaval lühiajalised noortevahetused-koolitused (enamasti vanuses 18-26), mida vahe
ndavad näiteks Seiklejate Vennaskond, Euroopa Noored ja Continuous Action.

36. Käsipagasiga reisimine võib teha rändamise mugavamaks, kuid lisaks sellele aitab maksimaalselt kasutada odavlennufirmade madalate hindadega pakkumisi. Pahatihti lisanduvad äraantavale pagasile krõbedad lisatasud.

37. Erinevate pistikutega riikides reisides kanna lisakulutuste vältimiseks adapterit kaasas.

38. Pere või suurema seltskonnaga reisides otsi peretube või suuremaid lühiajalisi üürikortereid.

39. Õpi teiste kogemustest! Küsi sõpradelt, tuttavatelt või kolleegidelt riikide kohta, mida plaanid varsti külastada. Neil võib oma reiside käigus olla kogunenud mitmeid kasulikke nõuandeid.

40. Võta MacGyveri teipi reisile kaasa, sest alati võib midagi katki minna või rebeneda, kuid teibi olemasolu võib säästa koheselt uute asjade ostmisest.

41. Euroopa Liidus (lisaks Šveitsis, Norras, Islandil) reisides tasub kaasa võtta Euroopa ravikindlustuskaart. See ei asenda küll reisikindlustust, ent see tagab kohalikega meditsiinisüsteemis võrdse kohtlemise. Kaarti saad tasuta tellida siit.

42. Kontrolli passi kehtivusaega. Mis saaks reisi veel kallimaks teha, kui tühja ostetud lennupiletid ja vett vedama läinud broneeringud?

43. Laenuta reisijuhte ja vestmikke raamatukogust.

Kohal

44. Muuseumid teevad aeg-ajalt eripakkumisi, näiteks Pariisis asuv maailmakuulus Louvrè korraldab iga kuu viimasel pühapäeval tasuta sissepääsu. Jah, rahvast võib olla rohkem, kuid madala eelarve puhul on need pakkumised ikkagi kasulikud.

45. Tee ise süüa! Kõige kergem on seda ette võtta üürikorteris või hostelis ööbimisel. Eriti põnev variant on külastada lähimat poodi ja proovida mõnda kohalikku retsepti omal käes valmistada.

46. Takso asemel eelista ühistransporti. Üsna kindlalt kujuneb see odavamaks ja paljudes paikades võib ühistransport liiklusummikute tõttu isegi kiirem olla (näiteks metroosõit lennujaamast kesklinna takso asemel).

47. Jaluta nii palju kui võimalik! Füüsiline koormus teeb alati head, nii näeb rohkem ja tallatakso kasutamise eest ei saa keegi raha nõuda.

48. Oled õpilane või üliõpilane? Võta alati oma staatust tõendavad kaardid kaasa, sest näiteks ISIC ja EURO26 soodustused kehtivad üle terve maailma.

49. Väldi peamiselt turistidele mõeldud restorane, sest nende toidud on tihtilugu suure juurdehindlusega. „Ohumärkideks“ on paljude riikide lippudega mitmekeelsed menüüd ja ohtralt üles riputatud We speak English/Russian/jne sildid. Suurepärane vahend kohalike toidu- ja joogikohtade leidmiseks on eestlaste poolt loodud Like A Local veebileht ja äpp.

Tel Aviv Dr Shakshuka
Israel, Tel Aviv
Foto: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

50. Reeglina asuvad odavamad söögikohad kesklinnast eemal.

51. Paljudes linnades korraldatakse tasuta ekskursioone ja tuure, mida korraldavad peaasjalikult kohalikud aktiivsed noored. Muuhulgas võib tasuta linnatuurile minna Sofias, Berliinis ja Pariisis. Uuri kindlasti ka teiste linnade kohta!

52. Võta lendudele suupisteid kaasa, sest lennukist söögi ostmine on kallis.

53. Panusta kvaliteedile! Osta alguses pigem kallim seljakott või reisivarustus, sest pidevalt katki minevate asjade uuendamine läheb kokkuvõttes rohkem maksma.

54. Ära vaheta raha lennujaamades, kus on üldjuhul kõvasti kehvemad valuutakursid.

55. Kui vähegi võimalik, siis pese oma riideid ise.

56. Kui sihtriigis on kodumaaga võrreldes hinnad odavamad, siis tee reisieelne ostlemine hoopis reisi esimestel päevadel.

57. Ära tee impulssoste!

58. Hotel Tonight mobiilirakendusse laetakse üles hotellide poolt müümata jäänud toad ning pakutakse neid kõvasti odavamate hindade eest. Saadaval nii Androidile kui iOSile.

59. Tööta kõrgema palgaga riikides, seejärel reisi odavamatesse sihtkohtadesse.

60. Aasia riikides eelista restoranidele tänavatoitu, sest toit võib olla isegi maitsvam, kuid hinnavahe on enam kui märkimisväärne.

61. Suveniiride pealt on võimalik raha kokku hoida, kui panustada võtmehoidjate, kruuside ja särkide asemel kustumatute mälestuste ning fotode kaasa võtmisele.

62. Hotellibaarides ja tubades asuvates minibaarides võivad olla lähima poe või kohaliku öölokaaliga võrreldes kordades kallimad hinnad.

63. Suuremates linnades (eriti Euroopas) on odavamaid supermarketite kette, kust toidukraami ostes on võimalik parajalt kokku hoida. Suurimate kettide hulka kuuluvad Aldi, Lidl, ja Netto. Küsi kohalike käest, millised on odavaimad supermarketid nende piirkonnas.

64. Ilm on hea? Telkimine võib raha kokku hoida ja muuta öömaja arvelt reisi soodsamaks. Pealegi on saadaval telke, mis ei võta eriliselt palju ruumi ning on suhteliselt kerge kaaluga.

65. Turismiinfopunktidest jagatakse tihti sooduskuponge ja flaiereid, millega saab hinnaalandusi erinevatel atraktsioonidel, toidukohtades ja isegi ekskursioonidel.

66. TripAdvisoril on paljude sihtkohtade juures rubriik-artikkel „Free things to do in…“. Sealt on võimalik leida soovitusi, mida konkreetses kohas on võimalik ilma rahata näha ja kogeda.

67. Otsi üles turud ja poed, kus käivad peamiselt kohalikud. Lisaks ehedamate elamuste nautimisele saab sedaviisi vältida turistide jaoks kunstlikult tõstetud hindu.

68. Paljudes Aasia ja Lähis-Ida riikides on turgudel kombeks kauplemise teel hinna alandamine. Taolises kohas viibimisel ei tasu endale lasta müüjate poolt auku pähe rääkida. Kauplemise käigus on mõnikord võimalik hinda alandada tervelt 60% võrra.

kanaarid
Kanaari saared
Foto: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

69. Välismaal sularahaautomaatidest võta raha korraga rohkem välja, et harvem kaasnevaid teenustasusid maksta. Tõepoolest lisandub alati kindel protsent summast, kuid samal ajal võib pankade poolt lisanduda täiendav teenustasu.

70. Pudelivee asemel joo kraanivett või täida oma joogipudel avalikest veevõtukohtadest, kust kohalikud samuti vett ammutavad. Arenguriikides pole seda kindlasti soovitav teha, kuid palaval päeval Roomas on see suurepärane viis raha kokku hoidmiseks.

71. Kodustega hoia ühendust Skype, Facebooki või e-maili teel, et vältida kõrgeid sidetasusid teisest maailma otsast helistamisel.

72. Enamjaolt on odavam välismaal kõnet vastu võtta, kui ise koju helistama hakata.

73. Suurlinnades eelista auto rentimisele ühistransporti.

74. Hullumeelse liiklusega kohtades ei tasu autot rentida, kui pole pikemaajalisi sõidukogemusi. Juba väikesest plekimõlkimisest võivad kujuneda nii aega kui raha kulutavad sündmused.

75. Rendi jalgratas või hakka juba Eestist väntamisega pihta! Jalgratas on ökonoomne, annab parajalt vajalikku füüsilist koormust ning pakub reisil suhteliselt head paindlikkust.

76. Peida sularaha erinevatesse kohtadesse, näiteks rahavööle, talla alla või sokisäärde. Kõrgema kuritegevusega või ohtlikemates piirkondades tasub kõrgendatud valvsus küllaga ära.

77. Kui kahtled, kas hind on õiglane, küsi alati tšekki!

78. Otsi tasuta internetiühendust hotellide fuajeedest, raamatukogudest ja McDonaldsitest!

79. Suurlinnade travelcardid võivad ära tasuda, kui plaanis ohtralt muuseume või erinevaid atraktsioone külastada.

80. Hangi mitmepäevaseid ühistranspordipileteid, millega saab kehtivuse vältel piiramatult ringi liikuda.

81. Hääletades on kasulik proovida rekkade peale saamist, sest tavaliselt sõidavad nad korraga pikemaid vahemaid.

82. Hotellitoa hinna pealt aitavad kokku hoida ööbussid ja -rongid. Üle terve maailma leidub kahe suure linna vahel liikuvaid busse ja ronge, kus on võimalik öö veeta.

83. Bensiinijaamades pesemine on hääletamise ajal soodne viis, kuidas head hügieeni säilitada.

84. Pikkadel autosõitudel võib mõne öö veeta autos, kui see on piisavalt ruumikas. See töötab kõige paremini ühe või kahe inimesega.

85. Söö toitaineterikkaid ja vähe ruumi võtvaid snäkke nagu pähklid, šokolaad jne.

86. Nii USA, Kanada, Austraalia kui Uus-Meremaa pakuvad work & travel viisaprogramme, mille abil  on võimalik reisimise ajal riigis tööd teha.

87. Farmides on WWOOF programmi kaudu võimalik elamise ja söögi eest taludes tööd teha.

88. Maailmas leidub piirkondi, kus on kasulikum riideid koha pealt osta, kui neid suurtes kogustes kaasa tassida. Kagu-Aasia riikides nagu Tai, Kambodža ja Laos on riietel just selline hinnatase, et neid on säästlik sealt osta.

89. Teatud riikides on võimalik saada maksutagastust. Näiteks Singapuri lennujaamas on selleks eraldi elektrooniline automaat.

90. Ekskursioonide korraldajad teevad tihtipeale grupiallahindlusi.

91. Ole avatud ja küsi kohalikelt nõu, kus süüa ja ööbida.

92. Lülita võõras riigis 3G välja. Ühe MB hind on Euroopa Liidus reguleeritud, kuid ülejäänud maailmas võib selle kasutamine tuua kaasa šokeerivaid arveid.

kanaari saared

Kanaari saared

kanaarid
Kanaari saared
Fotod: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

93. Teinekord on kuhugi liikumisel lendamise asemel odavam suurema seltskonnaga autoga sõita.

94. Kütusehinnad erinevad riigiti, nii et mitme piirkonna läbimisel uuri, kus on kõige soodsam tankida.

95. Söö hooajalisi toite, sest need võivad olla ülejäänud roogadega võrreldes odavamad ja kergemini kättesaadavamad.

96. Rongireisidel eelista teist või kolmandat klassi, eriti Euroopas, sest siin võib hinnavahe äärmiselt suureks kujuneda. Rong jõuab ikka sama kiiresti kohale!

97. Võta osa avalikest festivalidest, pühadest ja muudest üritustest.

bulgaria
Bulgaaria, Varna
Foto: © Ohmygossip.com / Helena-Reet Ennet

98. Lepi taksojuhtidega enne autosse istumist hinnas kokku. Eriti just arenguriikides oskavad juhid juba kaugelt turisti ära tunda ning tõstavad seepärast hinda mitmekordseks.

99. Lennujaamades magamine sobib kõige enam noortele seiklejatele, kuid pole harv juhus mõnes lennujaamas näha juba vägagi väärikas eas ööbijaid. See aitab kokku hoida öömaja pealt ning kasutada öö peale jäävate vahemaandumistega odavaid lennupileteid.

100. Euroopa Liidu riikidest välja lennates on hilinemiste ja lendude ära jäämise korral võimalik saada kompensatsiooni jms. Tähtis on tunda oma õiguseid ja neid õigel ajal kasutada! Lähemalt loe siit.


Reisifotod: ©NordenBladet

Allikas: Hetked.ee

 

Loe ka:
18 SOOVITUST, millele tasub enne reisi tähelepanu pöörata

KUIDAS toimida, kui reisil tekivad terviseprobleemid

Euroopa Noorteportaal: Välismaale elama asumine (NÕUANDED soodsa majutuse leidmiseks) + KÕIK vajalikud lingid!

Helena-Reet: 8 nippi, kuidas suvisest Iisraeli reisist maksimum võtta + FOTOD!

Helena-Reet: OHMYGOSSIP alustas koostööd Iisraeli turismiministeeriumi ja Iisraeli Valitsuse turismibüroo Rootsi esindusegaReklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service