NordenBladet — Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm võtab sel sügisel taotlusi vastu 31. oktoobrini. Edukas projektitaotluses peavad olema esindatud kolm riiki: taotlejad Põhjala riikidest peavad külastama partnereid vähemalt kahest Balti riigist ja taotlejad Balti riikidest peavad külastama partnereid vähemalt kahest Põhjala riigist. Programmis saavad osaleda riigi- ja omavalitsusametnikud kõigist Põhja- ja Baltimaadest ja kõigilt administratiivsetelt tasanditelt (riik, kohalik omavalitsus, omavalitsuste liidud).

Miks peaksid taotluse esitama?

• Sul ja sinu kolleegidel Põhja- ja Baltimaades on mõtteid, plaane ja kogemusi, mida soovite üksteisega jagada;
• taotlus- ja aruandlussüsteem on kasutajasõbralik ja lihtne – tutvu veebilehel www.nb8grants.org

2022. aasta kevadvooru tulemused

23 projektitaotlust said 2022. aasta kevadises taotlusvoorus mobiilsusprogrammilt kokku 179 152 € kaasrahastust. Kevadvoorus toetust leidnud projektides osaleb kokku 163 avaliku sektori töötajat Põhja- ja Baltimaadest.

Edulood ja näited projektidest

Varasemate aastate jooksul mobiilsusprogrammi kaasrahastuse toel läbi viidud projektide edulugudega saab tutvuda järgmisel aadressil: Success stories – NB8-Grants (nb8grants.org)

Üks hea näide tulemuslikult korraldatud mobiilsusprogrammi projektidest on 2021. aastal toetust saanud projekt „Intelligent Nordic-Baltic Ecosystems“ (INBE), mille algataja on Rootsi Vänersborgi kohalik omavalitsus: Internationellt projekt kring digitalisering – Vänersborgs kommun (vanersborg.se). Projekt toimus koostöös Tartu linnavalitsuse ja Läti Daugavpilsi linnavalitsusega ning jõudis tänavu suvel edukalt lõpule. Projekti eesmärk oli vahetada kogemusi avaliku sektori kasutajasõbralikest kaasavatest digiteenustest, kaasava eelarve mõjudest kohalikus arengus, uutest digilahendustest- ja teenustest, mobiilse positsioneerimise võimalustest linnatranspordi korraldamisel jm, et seeläbi suurendada omavalitsuste suutlikkust kriisijärgse majanduse taastamisel.

Projektipartnerite kohtumised toimusid Lätis Daugavpilsis: DELEGATION FROM SWEDEN VISITED DAUGAVPILS WITHIN NORDIC MOBILITY PROJECT ning Eestis, kus Tartu linnavalitsuse eestvedamisel korraldati 24. augustil seminar „Avalikkusele suunatud kasutajasõbralikud digiteenused“ („User-friendly digital services for the public“).

Taotlemine

• Taotluste esitamise e-süsteem www.nb8grants.org on avatud alates 15. augustist 2022.
• Taotlused tuleb esitada hiljemalt 31. oktoobriks 2022
• Tutvu lähemalt: Avaliku halduse mobiilsusprogramm – norden.ee

Kontaktid

Madis Kanarbik, programmi koordinaator
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Tel.: 5046570
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm toetab avaliku sektori töötajate mobiilsuse ja koostöövõrgustike projekte, mobiilsusprogrammi eelarve on ligi 250 000 € aastas. Programmi rahastavad ühiselt kõik NB8 riigid: Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Programmi eesmärgiks on arendada ja toetada Põhja- ja Baltimaade avaliku sektori koostööd, kogemuste vahetust ja võrgustike tugevdamist kõigil administratiivsetel tasanditel. Programm seab sihiks aidata kaasa efektiivsete töömeetodite kooskõlastatud väljatöötamisele. Üldiseks eesmärgiks on programmi toel ja kaasabil tõsta kogu piirkonna üleilmset konkurentsivõimet. Mobiilsusprogrammi kaasrahastusel on läbi viidud ligi 700 projekti, milles on osalenud kokku üle 4000 avaliku sektori töötaja.

 

Allikas: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT