Eesti: Valitsus kinnitas tänavuse pensionitõusu

NordenBladet – Valitsus kinnitas tänavuse pensionitõusuks 7,9 protsenti, mis suurendab 44-aastase staažiga inimese vanaduspension enam kui 42 eurot. Selleks vajaliku pensioniindeksi suuruseks kinnitati 1,079.

Pensioni baasosa on pärast indekseerimist 255 eurot ja aastahinne 7,718 eurot.

Rahvapensioni suurus on pärast indekseerimist 275 eurot. 2022. aasta indeksi järgi ümberarvutatud pensionid makstakse välja alates aprillist.

Eesti riik arvutab pensionid igal kevadel ümber, et hoida pensionid tasakaalus palkade ja hindade muutustega. Igale inimesele on arvutatud tema eelnevast tööpanusest sõltuv individuaalne pension. Praegune pensionide indekseerimise kord hakkas kehtima 14 aastat tagasi, 1. jaanuaril 2008, kui indekseerimine seoti sotsiaalmaksu laekumisega varasemast suuremas mahus.

Pärast indeksi kinnitamist arvutab sotsiaalkindlustusamet uute väärtustega ümber kõik riiklikud pensionid.

Lisaks pensionile arvutatakse ümber ka töövõimetoetuse päevamäär: 1. aprillist 2022 on töövõimetoetuse päevamäär 16,33 eurot ja osalise töövõimetoetuse suuruseks on 57 protsenti kehtivast päevamäärast, keskmiselt 279,24 eurot kuus, ning puuduva töövõime korral 100 protsenti kehtivast päevamäärast, keskmiselt 489,90 eurot kuus.


Tags assigned to this article:
pension

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service