JÄLLE TUISK JA TORM: Transpordiamet hoiatab väga keeruliste ilmaolude eest ja palub võimaluse korral teelolekut vältida

NordenBladet – Jätkuv lumesadu, tugev tuul ja päevaks prognoositud jäävihma oht on muutnud teeolud laupäeval väga keeruliseks. Paljud põhi- ja tugimaanteed on lumest ja jääst tingutuna libedad ning kõrvalmaanteed võivad olla kohati läbimatud.

Kõige raskem on olukord Ida-Harju ning Lääne- ja Ida Viru maakonna kõrvamaanteedel, kus täistuisanud teede tõttu on tulnud teateid nii busside kui sõiduautode lumme kinni jäämisest, hoiatab transpordiamet pressiteates. Nendes piirkondades palutakse võimalusel sõit edasi lükata.

„Talvistes tingimustes sõites tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum, langetada sõidukiirust, hoida suuremat pikivahet ning vältida möödasõite. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga. Seega tuleks liiklejatel täna arvestada sihtpunkti jõudmiseks suurema ajakuluga“, sõnas transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Janar Tükk.

Prognoosi kohaselt võib paari päevaga lisanduda üle 15 sentimeetri lund ja tugev tuul tekitada teedele tuisuvaalusid. Laupäeva õhtutundidel on soovitav teelolekut vältida.

„Ilmateenistuse prognoosi kohaselt algab täna keskööl tihe lumesadu, mis kestab laupäeva õhtuni ja mille käigus võib langeda kokku üle 15 sentimeetrit märga lund,“ ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. „Tuuleiilid võivad põhjustada tuisku, mis omakorda halvendab nähtavust. Muutliku temperatuuri tõttu võib teedel esineda jäidet.“

Liiklejatel tuleks varuda kannatust ja valida õige sõidukiirus ning -stiil. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik, õige sõidukiirus võib ilmaoludest lähtuvalt olla lubatud sõidukiirusest väiksem. Tuisusel teel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

Tallinna linna lepingupartnerid tänavapuhastusettevõtted on kõrgendatud valmisolekus kogu olemasoleva tänavakoristustehnikaga, kaasatud on täiendavat lume äraveo tehnikat. Kokku on linna partnerid ja munitsipaalhooldusüksus valmis saatma tänavatele kuni 120 ühikut erinevat lumekoristustehnikat. Rasketes ilmaoludes võivad tee hooldeprotseduurid olla tavapärasest ajamahukamad ja vähem efektiivsed ning liiklusolud seetõttu keerukamad.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libedusetõrjet peab tegema mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka lumesaju jooksul. Tänavapuhastusalaste küsimustega võib pöörduda Tallinna munitsipaalpolitsei ameti telefonil 14410.

Nädalavahetuse ilm on heitlik

Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt on ööl vastu laupäeva pilves ilm. Sajab lund ja tuiskab. Saartel ja läänerannikul tuleb ka lörtsi ja vihma ning on jäidet. Puhub kagu- ja lõunatuul 6-11, puhanguti kuni 15, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis -4..-10, Lääne-Eestis -4..+2°C.

Laupäeval on pilves ilm. Ida-Eestis sajab lund, kohati tuiskab. Lääne-Eestis sajab peamiselt lörtsi, on jäidet, õhtu poole sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul, lääne poolt alates pöördub järk-järgult edelasse ja läände 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 0..-5, Lääne-Eestis 0..+2°C.

Ööl vastu pühapäeva pilvisus hõreneb. Ida-Eestis sajab veel öö hakul kohati lund. Hommikuks pilvisus taas tiheneb ja saartele jõuab vihma- ja lörtsisadu, mis laieneb mandri lääneosa kohale ning läheb seal üle lumeks, kohati tuiskab. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, hommikul tugevneb saartel lõuna- ja edelatuul 7-13, puhanguti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on 0..-5, saarte rannikul kohati +1..+3°C.

Pühapäeval on pilves ilm. Lume- ja lörtsisadu laieneb üle maa itta, tuiskab. Saartel ja paiguti rannikul sajab ka vihma. Kohati on jäidet. Õhtul Lääne-Eestis sadu lakkab ja pilvisus järk-järgult hõreneb. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-11, puhanguti kuni 15, saartel ja rannikul 8-13, puhanguti kuni 18 m/s, pärastlõunal aegamisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0..+3°C.


Tags assigned to this article:
ilmilmateade

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service