Austria on tänasest kolm nädalat täielikult LUKUS

Austria on tänasest kolm nädalat täielikult LUKUS

NordenBladet — Austria läks alates tänasest, 22. novembrist täielikult lukku. Sellega on Austria esimene riik Euroopas, mis kehtestab uuesti täieliku koroonasulu. Lisaks kehtestatakse sundvaktsineerimine, mis tähendab, et 1. veebruariks 2022 peavad kõik inimesed olema vaktsineeritud, vahendab thelocal.at.

Austria kantsler Alexander Schallenberg tegi otsused teatavaks reedel, 19. novembril. Austria parempoolne vabaduspartei on seda nimetanud diktatuuri kehtestamiseks.

Koroonasulg kestab kolm nädalat, 22. novembrist kuni 12. detsembrini. Selle aja sees ei tohi ilma 2G tõendita (täielik vaktsineeritus või üks vaktsiinidoos ja negatiivne PCR test) kodust väljuda, välja arvatud hädavajadus nagu tööl ja toidupoes käimine.

Enamus poode ja söögikohti on suletud. Kaugtöö on kohustuslik seal, kus see on võimalik. Siseruumides on igal pool kohustuslikud FFP2 näomaskid.
Koolid pole ametlikult suletud, aga on avatud vaid neile, „kes seda vajavad”. Õpetajaga näost näkku koolitunde ei toimu.

See kord meenutab koroonasulgu 2020. aasta kevadel, mil koolid läksid distantsõppele, aga tegelesid siiski lastega, kelle vanemad olid sunnitud tööl käima.
Austria valitsus kutsus lapsevanemaid üles jätma lapsed võimalusel koduõppele.

Neile, kes korda rikuvad, on ette nähtud trahvid. Koroonasulu meetmed hinnatakse uuesti üle iga 10 päeva tagant.

Kuigi Austrias on viimasel ajal kehtestatud piirangud põhiliselt vaktsineerimata inimestele, kehtib uus sulg kõigi, ka vaktsineeritute kohta. Alates 12. detsembrist aga kehtib koroonasulg ainult vaktsineerimata inimeste kohta. See tähendab, et söögikohtade külastus, üritused ja kohtumised on lubatud ainult vaktsineeritud inimestele. Erandiks on Austria põhjaosa, kus koroonasulg kehtib kõigi kohta ja seda kuni 17. detsembrini välja.

Austrias kehtestatakse sundvaktsineerimine ja kõik peavad olema vaktsineeritud 1. veebruariks. Seni kehtib Euroopas vaktsineerimiskohustus ainult Vatikanis.
Koroonasulg tähendab, et igasugune reisimine on Austrias lähinädalatel keelatud. Hotellid, baarid ja söögikohad on suletud. Reisimine on teoreetiliselt võimalik alates 12. detsembrist, aga vaktsineerimata inimestel pole sel erilist mõtet, arvestades piiranguid.

Austrias on koroonaga nakatumiste arv viimastel nädalatel plahvatuslikult kasvanud ja valitsus süüdistab selles vaktsineerimata inimesi. Austrias on täielikult vaktsineeritud ligi 66 protsenti elanikest, mis jääb veidi alla Euroopa Liidu keskmisele, mis on 67 protsenti.

Alles mõned päevad tagasi kinnitasid Austria juhid, et uut koroonasulgu ei tule, aga reedel oli valitsusjuht siiski sunnitud oma seisukohti muutma.

Inimesed tõusid möödunud nädalavahetusel ka piirangute vastu üles

Austria pealinnas Viinis kogunes laupäeval, 20. novembril ligi 35 000 inimest sundvaktsineerimise-vastasele meeleavaldusele. Rahumeelselt alanud meeleavaldus muutus vägivaldseks, vahendab Daily Mail. Viini kesklinna Heldenplatz’ile oli kogunenud ligi 1300 politsenikku. Politsei andis ruuporitest teada, et tuleb kanda maski, aga inimesed neid ei kasutanud. Meeleavaldajaid oli algul 0 000 ringis, hiljem ligi 35 000. Rahvas skandeeris vastupanu-teemalisi hüüdlauseid ja vilistas. Paljudel olid kaasas Austria lipud.

Austerlased avaldasid meelt ka tänasest, 22. novembrist kehtima hakanud üldise sulgemise ja veebruarist kehtima hakkava sundvaktsineerimise vastu. Austrias kestab üldine sulg 10 päeva ja seda on võimalik pikendada veel 10 päeva võrra. Enamus poode pannakse kinni ja kultuuriüritused jäetakse ära. Inimesed tohivad kodust väljuda ainult teatud põhjusel nagu toidupoodi, arsti juurde või tervisesporti tegema.

Austrias on viimastel päevadel plahvatuslikult kasvanud nii koroonaga nakatumiste kui koroonasurmade arv. Austria kantsler Alexander Schallenberg ütles, et põhjus on selles, et piisavalt inimesi pole vaktsineeritud.

Avafoto: Hallstatt, Austria (Pexels)

 Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service