Kolm Eesti ettevõtet kandideerib Euroopa Keskkonnaauhinnale

NordenBladet — Roofit Solar Energy,  Estanc AS,  Reverse Resouces  on nomineeritud Euroopa keskkonnaauhinnale.  Auhinnagala „European Business Award for the Environment 2020-21“ toimub 3. novembril.

Roofit Solar Energy kandideerib keskkonnasõbraliku toote valdkonnas. Roofit.solar on kiirelt arenev Eesti ettevõte, kes on välja arendanud maailmas unikaalse monokristalsete ränielementidega integreeritud metallist katusematerjali. Innovatiivne päikesekatus näeb välja nagu traditsiooniline teraskatus ja on elektriliselt sama võimas nagu tavalised päikesepaneelid.   2018. aastal kuulutas Keskkonnaministeerium Roofit Solar Energy OÜ kõige keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks Eestis ja metallist päikesepaneel pärjati tiitliga „Keskkonnasõbralik toode 2018“.

Estanc AS  jõudis keskkonnajuhtimise kategoorias Euroopa parimate hulka. Ettevõte valmistab projektipõhist protsessitehnikat, olles spetsialiseerinud soojusvahetite, skruuberite ja survemahutite valmistamisele. Ringmajanduse väärtustamiseks on neil täna survekatsetel kasutusel vihmavesi ning sel viisil hoitakse kokku miljon liitrit puhast joogivett, lisaks kasutavad nad taastuvatest allikatest toodetud elektrit ning kontori põrandaid katavad ookeanist korjatud plastikust tehtud vaibad.

Reverse Resouces  on nomineeritud äri ja rahvusvahelise koostöö kategoorias. Ettevõte tegeleb protsesside ja toetava tarkvara arendamisega rõivatootmistehastes tekstiilijääkide välja selgitamiseks ja taaskasutusse suunamiseks. Sihtgrupiks on rõivatootmise tehased, tekstiilijääkide töötlejad, jääkide tarnijad (kogumine, ladustamise, logistika) ning suured rõivabrändid. Süsteemne koostöö on aluseks ringmajanduse edendamisele Eestis.

„Kolme Eesti ettevõtte jõudmine Euroopa Keskkonnaauhindade finaali näitab meie keskkonnasõbralike ideede ja tootmisviiside kõrget taset,“ ütles keskkonnaminister Rene  Kokk. „ Järgmisel teisipäeval on põhjust auhinnagalal pöialt hoida.“

Auhinnagala „European Business Award for the Environment 2020-21“ lõputseremoonia toimub 3. novembril. Täpsem info võistluse kohta: https://ec.europa.eu/environment/awards/finalists_2020.html

 

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service