NordenBladet — Sõidukeelu toonud vigu tuvastati eelmisel aastal autode ülevaatustel üle viiendiku enam kui varasemal aastal. Soome transpordi- ja kommunikatsiooniameti Traficom andmetel tuvastati eelmisel aastal sõidukeelu toonud vigu kokku ligi 20 000. Vigade arv kasvas eriti seoses piduritega. Põhiliselt määrati sõidukeeld kahe vea pärast: sõidu- või seisupidurid olid liiga kehvas olukorras, vahendab Kauppalehti.

Ülevaatuselt ei lastud autosid läbi võrreldes varasemaga rohkem peamiselt valgustite ja elektrisüsteemiga seotud vigade tõttu. Ühed peamised põhjused ülevaatusel põrumiseks olid veel veermiku ja kere roosteprobleemid.

Ülevaatusel põrumiste ja sõidukeeldude kasvu põhjuseks oli asjaolu, et Soomes kasutatakse üha vanemaid autosid. Ülevaatusel käinud autode keskmine vanus oli 2019. aastal 14,1 aastat ja 2018. aastal 13,2 aastat.

Kõige enam kukkusid autod ülevaatusel läbi esisilla, vedrude ja amortisaatorite ning pidurite vigade tõttu. Esimest korda ülevaatusele tulnud autodest kukkus läbi 3,1 protsenti ehk samapalju kui 2018. aastal. 3-15-aastastest autodest kukkus läbi 21 protsenti, eelneval aastal oli see 20 protsenti. Pärast Soome seadusemuudatust tehakse ülevaatusi põhiliselt vanematele autodele, mis seletab ka läbikukkumiste kasvu.