Advertisement:

Soome sotsiaalkindlustusamet Kela: Soomes on õigus sotsiaaltoetustele ka neil, kes ei ela püsivalt Soomes

Soome sotsiaalkindlustusamet Kela: Soomes on õigus sotsiaaltoetustele ka neil, kes ei ela püsivalt Soomes

NordenBladet — Soome sotsiaalkindlustusamet Kela on avanud uue veebikülje, kus on lihtsas keeles edasi antud info toetuste kohta. Näiteks ei pea toetuste saamiseks elama Soomes püsivalt, vaid piisab töötamisest. Õigus saada töötamise alusel Kela toetusi on siis, kui sissetulek on vähemalt 724 eurot kuus. Õigus saada toetusi on kõigi kuude eest, mil see tulupiir on ületatud.

Kui töötad Soomes vähemalt 6 kuud, on õigus saada toetusi veel sellele järgneva 3 kuu jooksul. Kui sul on Soomes elukoht, saad arstiabi avalike tervisekeskuste kaudu. Kui tuled Soome tööle ja sul pole püsivat elukohta, siis palu Kelal uurida, kas sul on õigus arstiabile. Infot saab Kela teenusnumbril + 358 20 634 0200.

Kui oled komandeeritud töötaja teisest Euroopa Liidu riigist, siis saad arstiabi Euroopa ravikindlustuskaardi alusel. Kaardi saad oma elukohariigist.

Kui töötad Soomes, on õigus saada Soome sotsiaalkaitset, milleks on tööpension, töötuskindlustushüvitis ning tööõnnetuste ja kutsehaigustega seotud hüvitised. Seda ei paku Kela, vaid erakindlustusseltsid, töötukassa ja sihtasutused.

Avafoto: NordenBladeterror:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service