Reklaam:

Facebook on hakatud tagasi lükkama inimeste sotsiaalmeedia müügikuulutusi, et “suruda peale” oma Marketplace´i

NordenBladet — Soomes sotsiaalmeedias tegutsevates ostu-müügi gruppides on hakatud tagasi lükkama üles pandud kaupade müügikuulutusi argumendiga, et need ei vasta nõuetele.

Kuulutuste tagasilükkamisest on hämmingus nii kaupade müüjad kui müügigruppide haldajad. Tagasilükkamise otsused teeb Facebook ise ja gruppide haldajatele seda ei põhjendata. Gruppide haldajatel puudub info ka selle kohta, kui paljud kuulutused on tagasi lükatud, kui just müüjad ise teada ei anna. Müüjatele tuuakse tavaliselt põhjuseks normide ja reeglite rikkumine. Täpsem põhjus jääb ainult oletuseks ja see ei selgu isegi pärast reeglite läbilugemist, vahendab Savon Sanomat.

Facebooki müügigrupid on Soomes saanud väga populaarseteks, asendades tavalisi täikasid. Näiteks ainuüksi ühes Helsingi linnaosas tegutsevas grupis on tuhandeid liikmeid, üleriigilistes gruppides on kümneid tuhandeid liikmeid. Näiteks Arabia ja Marimekko gruppides on ligi 70 000 liiget.

Sotsiaalmeedia ostu-müügigruppide atraktiivsus tuleneb nende loomise lihtsusest. Kuulutuse panek ei maksa midagi ja müüja ei pea kaupa müügi jaoks kuhugi välja panema – kuulutuse saab valmis teha oma kodus. Tehingud sõlmitakse omavahel sõnumeid vahetades ja kaup vahetab omanikku kas posti teel või näost-näkku kokku saades. Kui varem on põhjustanud sellistes gruppides peavalu petised, siis viimasel ajal on üldse raske oma kuulutust üles panna.

Probleemid algasid pärast seda, kui alustas tegevust Facebooki enda müügikeskkond Marketplace. Pärast seda on kõik muutunud väga raskeks. Inimesed ei saa oma kaupa müüki panna, samas müüakse Marketplace’i vahendusel ka Soomes keelatud kaupa.

Paljudel juhtudel saab kuulutuse ülespanekul saatuslikuks see, kui mainida kaubamärki nagu Adidas, Converse või Desigual. Arvatakse ilmselt, et tegemist on võltsingutega. Sama kuulutus läheb läbi, kui panna kaubamärgiks A*didas.

Teatud sõnad võivad samuti olla probleemiks nagu koer ja kass. Teinekord võidakse tagasi lükata kuulutus, kus on koera emotikon. Selle põhjuseks on ilmselt loomade müügi keeld. Samas pole hobuste asjade müümine keeldumisi kaasa toonud. Küll aga lükatakse tagasi kuulutused, millel on seksuaalsed poosid. Seksuaalsed probleemid on olnud ka laste asjade müügil. Näiteks rinnapumpade müüjate kuulutused on tagasi lükatud, kuni kuulutuses esineb sõna rind. See tundub kummaline, kui Facebookis müüakse ka täiesti ebaseaduslikke asju.

Halvemate juhtudel on kuulutus toonud kaasa koguni grupist eemaldamise. Näiteks on saadud ööpäevaringne blokeering. Soome infoagentuuri STT ajakirjaniku küsimusele vastates ütles Facebooki esindaja, et kevadel karmistati reegleid seoses Euroopa Parlamendi ja muude valimistega. Karmistamise eesmärk on piirata Facebooki kaudu tehtavat valimiste mõjutustegevust ja muuta reklaamid ning muud kuulutused läbipaistvamaks.

Facebooki info kohaselt toimuvad osa piirangutest automaatselt, osa tehakse kasutajate märkuste põhjal. Kauba müüja võib saata facebookile kaebuse, kui mõni piirang on olnud alusetu.

 

 Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service