Reklaam:

NEED ON EESTI parimad supelrannad!

NEED ON EESTI parimad supelrannad!

NordenBladet – Imeline suvi on saabunud ning käes on parim aeg, et nautida rannamõnusid. Päike, liiv, puhas vesi ja kaunis loodus meelitavad igaüht meist enda rüppe! Eesti rannajoone pikkus koos saartega on üle 3700 km, lisaks veel järved, jõed ja muud siseveekogud – avastamist juba jätkub! Et seda veidigi lihtsamaks muuta, koostas Puhka Eestis portaal parimate randade nimekirja, kus on lisaks looduse ilule arvesse võetud ka teenuste (sh tualetid) ja vetelpääste korraldatus.

Pärnu rand
Kesklinnast vähem kui veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel asub kuulus Pärnu liivarand, mis suvel tundub linnana linnas. Päikesekummardajaid ja suplejaid võib päevas läbi käia kümneid tuhandeid! Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on Pärnu rand väga sobilik lastega peredele. Pargivöönd pakub varju külmade põhjakaarte tuulte eest. Pärnu rannas on lõbusaid lasteatraktsioone, kiikesid, surfivarustuse laenutus, minigolf, palju jäätist ja muud kosutavat. Romantikute meelispaigaks on kõigil neljal aastaajal Pärnu rannapromenaad.
Pärnu rand, suvi 2020. Fotod: 9 x NordenBladet (Helena-Reet Ennet)

Kuressaare Supelrand
Kuressaare Supelrand on üks soojema mereveega liivarandasid Eestis. Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on see väga sobilik lastega peredele. Randa on paigutatud välitualetid ja riietuskabiinid. Lastele on rajatud atraktsioonidega mänguväljak, kus on nii ronimist, kiikumist kui liivas hullamist, lapsevanemad saavad aga kõike mugavalt jälgida.

Võsu supelrand
Võsul, Lahemaa rahvuspargis asub siinsete puhkajate üks lemmikuid liivarandu. Rannas on vetelpääste, riietuskabiinid ja kuivkäimla. Aktiivsed puhkajad saavad mängida rannavollet, lapsed kiikuda ja läheduses mänguväljakul mängida. Suvehooajal saab rannast ka karastusjooke ja suupisteid osta. Hea teada: • rannas levib traadita internet, • Võsu ranna õhu-ja veetemperatuure saab jälgida kodulehelt, • lähimad söögikohad ja kauplus asuvad Võsu alevikus, paarsada meetrit rannast.

Mändjala supelrand
Mändjala supelrand on Eesti kõige lõunapoolsem rand. Kui päike mõnusal rannaliival liiga hakkab tegema või janu kimbutab, ootavad Sind rannabaar, rannatoolid ja mändide vahele riputatud võrkkiiged. Peale ulatuslikke puhastustöid ja arenguid sai Mändjala rannast 2014. aastal Saaremaa ametlik supelrand.

Verevi järve rand
Elva linna üks tuntumaid objekte on kaunis Verevi järv. Järve soe vesi meelitab suvitajaid nii meilt kui mujalt. Rannale annab lisaväärtust hüppetorn, rannavõrkpalliväljakud ning lastele on eraldi bassein. Suvisel ajal on võimalus paati laenutada ning kehakinnitust saab kohvikust Roheline Konn. Turvalisuse tagab suvitushooajal rannavalve. Talvel on võimalik järve nõlvast kelguga alla lasta ja heade jääolude korral on järvel uisuväljak, et uisutada.

Pirita rand
Pirita linnaosas asuv Tallinna suurim liivane supelrand on tallinlaste meelispaik soojal suvepäeval vaba aja veetmiseks. Rannas on riietuskabiinid, hoiukapid, laste mänguväljakud ja pallimänguväljakud. Suvehooajal töötavad rannabaar, kioskid ning toimub kandekaubandus. Saad laenutada ka rannatoole. Hea teada: rannavalve töötab kell 9-20 (1. juunist 31. augustini).

Pühajärve rand
Suvitushooajal ootab Sind Otepääl kaunis Pühajärve rand puhta rannaliiva, ujumissilla, rannavolleplatside, mänguväljakute ning lehtlatega. Pühajärve pargist leiad terviserajad ning infotahvlid. Ratastoolis liikuvatele külastajatele on ehitatud spetsiaalne sild ja riietuskabiin. Pühajärve rannas tegutsevad suvehooajal kaks toitlustusettevõtet, paadilaenutus ja rannavalve. Pühajärv, mille ääres rand asub, on Otepää kõrgustiku ja looduspargi suurim järv.

Paralepa rand
Paralepa rand on alati olnud üks soojema mereveega liivarandasid Eestis. Supelranna vahetus läheduses on võimalus kasutada tasulist dušši ja WC-d Thalasso Spa hotell Fra Mares. Randa on paigutatud välitualetid, riietuskabiinid, on laste mänguväljak, võrkpalliplats, saab osta kergemaid suupisteid, jäätist ja karastusjooke. Hea teada: Ametlik rannahooaeg on 01. 06-31. 08, rannavalve on iga päev 10-22 Jälgi ka lipu värve: roheline – suplemine on ohutu ja vesi üle 18ºC, kollane – ohtlik lastele ja eakatele, punane – ohtlik kõigile, vesi alla 16ºC.

Tamula järve rand
Tamula järve rand asub Võru linnas Tamula järve kaldal. Rand on korrastatud ja varustatud nii riietuskabiinide kui ka erinevaid tegevusi pakkuvate atraktsioonidega. Saab mängida jalg- ja võrkpalli, jalutada mööda promenaadi, päevitada murul või liivarannal, ehitada lastega liivalosse või turnida võrgul. Rannas on avatud Rannabangalo, töötab vetelpääste. Tamula hotelli külastaja saab otse hotellitoast astuda rannaliivale.

Narva-Jõesuu rand
Narva-Jõesuu on kuulus ainulaadse looduskeskkonna poolest. Omapärase männimetsaga ääristatud peene liivaga Narva-Jõesuu rand on pikim mererand kogu Eestis, kulgedes 7,5 km ulatuses mööda Soome lahe lõunakallast. Vetelpäästega rannas on rannavolleplats, atraktsioonid lastele, riietuskabiinid ja älidušš. Narva-Jõesuus on tasuline parkimine ning parkimispileteid saad osta kontrolöridelt, poodidest, baaridest ja hotellidest.

Avafoto: Pexels/bruec mars
Allikas: Puhka Eestis


Tags assigned to this article:
Eestirandrannadsupelrand

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service