Soome mees leidis metalliotsijaga põllult haruldase floriini

NordenBladet — Soome mees Sami leidis laupäeval Rauma kandis põllult metalliotsija abil haruldase, 15. sajandist pärit kuldraha floriini. Kuldmünt on Hollandi päritolu ja see on vermitud 15. sajandil. Leidja peab seda justnagu lotovõiduks, vahendab Iltalehti.

Kolm aastat metalliotsijaga tööd teinud mees tunnistab, et midagi säärast pole Soomest varem leitud. Metalliotsijaga on varem leitud Soomest neli kuldraha, aga see on ainus, mis pärit 15. sajandist.

Leidjal on oma teooria, kuidas raha põllule sattus. See on jõudnud Raumasse mõne kaupmehega. Kuldmünt oli tol ajal väga väärtuslik. Raha omanikku ilmselt häiris selle kadumine.

Leidja teatas asjast Muuseumiametile. Edasi uuritakse münti ja siis saab selle kohta rohkem teada. Lisaks oli koos mündiga kaks väiksemat münti-klippingut, mis olid vermitud Taanis, et rahastada sõjaretke Rootsi. Klippingud valati segades omavahel hõbedat ja sellest odavamat vaske.

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service