NordenBladet — Maailma kõige õnnelikum maa on teist aastat järjest Soome, selgub ÜRO värskest maailma õnnelikkuse raportist. Eesti on tabelis tõusnud, aga ikkagi alles 55. kohal.  The World Happiness Report 2019 seab õnnelikkuse järgi ritta kokku 156 riiki, vahendab Yle.

Igal aastal avaldatava raporti tulemused põhinevad kolme eelneva aasta jooksul läbi viidud küsitluste tulemuste keskmisel. Kõigis riikides igal aastal küsitlusi ei korraldata. Raportis võetakse muu hulgas arvesse inimeste eluiga, sotsiaaltoetusi ja korruptsiooni.

Soome jätkab edetabeli eesotsas ja on oma edumaad järgnevate ees kasvatanud. Soome on seega maailma õnnelikem maa märkimisväärse vahega teiste ees.
Soome õnnelikkuse kõver tõusnud alates 2014. aastast. Lisaks Soomele läheb võrdluses kõige paremini Põhjamaadel. Eelmise aastaga võrreldes on Austria hõivanud Austraalia ees koha esikümnes.

Õnnelikumad on need maad, kus on püütud muuta keskkond elamisväärseks võimalikult paljude inimeste jaoks. Eesti, kus elamine on hea vaid väikse osa jaoks, on õnnelikkuse raportis alles 55. kohal. Halvasti läheb ka USA-l, mis on vaatamata rahalisele üleolekule õnnelikkuse arvestuses alles 19. kohal.

Eesti on siiski oma positsiooni parandanud, sest eelmisel aastal oli Eesti 63. kohal.  Eesti on jätkuvalt tagapool Leedust (42) ja Lätist (53). Küll on aga Eestist tahapoole vajunud Venemaa (68).

Ida-Euroopas on kõige õnnelikum maa Tšehhi 20. kohal, järgnevad Slovakkia (38) ja Poola (40).

Maailma kümme õnnelikumat riiki (sulgudes koht eelmisel aastal):

  1. Soome (1.)
  2. Taani (3.)
  3. Norra (2.)
  4. Island (4.)
  5. Holland (6.)
  6. Šveits (5.)
  7. Rootsi (9.)
  8. Uus-Meremaa (8.)
  9. Kanada (7.)
  10. Austria (12.)

Avafoto: Pexels/Sebastian Voortman