Reklaam:

Helsingi politsei oli sunnitud magama panema üle 30 koeravabrikus kasvanud huntkoera

NordenBladet — Helsingi politsei andis teada, et oli sunnitud 28. jaanuaril magama panema üle 30 koeravabrikus kasvanud huntkoera, keda oli hoitud väga kehvades tingimustes. Helsingi politsei loomakuritegude uurimisgrupp on tegelenud alates aasta algusest raske loomakaitsekuriteoga, milles kahtlustatakse üht huntkoerte kasvatajat.

Uurimise käigus on selgunud, et kahtlusalune kasvatas huntkoeri ning pidas üleval koertehoidu. Politsei korraldas 9. jaanuaril koeravabrikuks kasutatud talus läbiotsimise, kust leiti 64 koerlast ja lisaks muid loomi. Loomade elutingimused ei vastanud nõuetele.

Reedel käis koeravabrikut vaatamas loomaarst, kes tõdes, et alles oli veel 36 looma, samas kui 30 looma oli viidud minema. Minema olid viidud loomad, kelle puhul suudeti tuvastada omanik ja kes olid toodud hoiule.

Politsei konfiskeeris 25. jaanuaril ülejäänud talus olnud loomad. Seaduse järgi võib konfiskeeritud looma panna magama, müüa või muul moel loovutada. Politsei hinnangul aga olid loomad sellises olukorras, et neid polnud võimalik loovutada. Huntkoerad võivad olla ettearvamatud ja isegi ohtlikud.

Politsei ei saanud võtta riski, et loomad antakse kiiresti uutesse kodudesse, kus nad võivad ohtu kujutada. Helsingi politsei otsustas esmaspäeval, 28. jaanuaril üle 30 koerlase magama panna.

Mingeid muid võimalusi politsei hinnangul ei olnud. See on väga kurb juhtum ja politsei ülesanne on avalikku korra ja turvalisuse tagamine. Loomaarsti abil püütakse leida uus kodu talus olnud kahele koerale ja kanadele.

Uurimise käigus on selgunud, et huntkoerte kasvatamise ajal elas talus peamise kahtlusaluse 3-aastane laps. Uurimise käigus selgitatakse välja ka lapse elutingimused.

 

 error:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service