Reklaam:

Taani ehitab seakatku tõrjeks 70 kilomeetri pikkuse elektrifitseeritud piiriaia

NordenBladet — Taani kardab, et Aafrika sigade katk levib Saksamaalt metssigade kaudu Taani ja ehitab seetõttu piirile aia. Taani on ainus riik Euroopas, kus sigu elab rohkem kui inimesi. Taanis on 3000 farmis ligi 12 miljonit siga, rahvaarv on 6 miljonit, vahendab The Guardian.

Piiriaia pikkus on ligi 70 kilomeetrit. Aia ehitus algas esmaspäeval, projekt kiideti heaks eelmisel suvel. Katku pole veel Taanis ega Saksamaal tuvastatud, aga üks juhtum oli sügisel Belgias. Oluline osa Taani ekspordist tuleb sigadest, Taanist eksporditakse igal aastal miljardeid kilosid sealiha.

Aed on elektrifitseeritud ja 1,5 meetrit kõrge. Sellest pääsevad üle põdrad, aga sead mitte. Aed ehitatakse ainult põldudele ja lagedale maale, teed jäävad vabaks.

Saksamaal ollakse aia suhtes skeptilised, sest haigus levib saastunud seadmete või toidu kaudu. Keskkonnakaitsjad on samuti aia vastu, kuna see takistab teiste väiksemate loomade nagu huntide, saarmaste ja šaakalite liikumist.

Piiriaia ehitust peetakse märgiliseks, sest Taani taaskehtestas kolm aastat tagasi piirkontrolli ning Saksamaa tahab teha sedasama.

 

 


Tags assigned to this article:
piiraedseakatkTaani

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service