Reklaam:

Soomes sünnitas steriliseeritud naine lapse – arstid ei saa siiani aru, kuidas see on võimalik

NordenBladet — Vähesed naised on ühe aasta sees läbi teinud steriliseerimise ja keistrilõike. Soomlanna Susanna on aga selline naine. Tema tütar sündis detsembri lõpus erakorralise keisrilõikega. Tüdruk kaalus sündides 1800 grammi ja oli 47 cm pikkune. Algul oli keiser plaanitud jaanuari, aga kuivõrd looteveed tulid ära, siis tehti operatsioon varem, vahendab Helsingin Sanomat.

Tüdruku sünd on ime, mida arstid ei oska seletada. Naine rasestus vaatamata sellele, et tal olid mõlemad munajuhad läbi lõigatud. Rasedus tuvastati puhkusereisil Bulgaarias ja vanematele oli see suur üllatus. Steriliseerimise järjekorras olid mõlemad vanemad, aga kuivõrd naise järjekord jõudis kätte esimesena, siis otsustati, et steriliseeritakse tema. Peres oli enne seda juba neli last ja rohkem lapsi ei soovitud.

Susannale tehti munajuhade lõikus, mis on efektiivne ja mille tulemusel peaks olema rasestumine võimatu. Pärast operatsiooni munajuhad põletati. Arstid leiavad nüüd, et munarakk ei vaja läbi pääsemiseks avarat pilu, mistõttu ei piisa rasestumise välistamiseks isegi steriliseerimisest. Nüüd on abikaasa Matias uuesti vasektoomia järjekorras, mille pikkus on 1,5 aastat, aga mis tema puhul tahetakse teha erandkorras kiiremini.

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service