Reklaam:

Espoo tervisekeskus tegi vea: leetrites patsiendil lasti ilma näomaskita ringi käia

NordenBladet — Läinud nädalal leetritesse haigestunud täiskasvanud patsient käis Espoo tervisekeskuses ilma näomaskita ringi, mistõttu võisid nakatuda paljud inimesed. Juhtum oli Leppävaara tervisekeskuses ajal, kui patsient oma diagnoosi ootas, vahendab MTV.

Arsti vastuvõtul peeti võimalikuks, et inimene on haigestunud leetritesse. Isik oli lapsena saanud kaks süsti leetrite vastu Ida-Euroopas. Helsingi haigla teatas juhtumist eelmisel neljapäeval.

Leetrid on kergesti nakkav ja eluohtlik haigus. Kuivõrd algul haigust ei kahtlustatud, lasti patsiendil analüüside tegemise ajal ilma näomaskita tervisekeskuses ringi käia.

Tegelikult oleks pidanud aga patsiendile vähimagi kahtluse korral näomaski ette panema. Patsient veetis ilma näomaskita keskuses ligi kaks tundi. Nakatuda võis suur hulk inimesi, sealhulgas lapsed.

Pärast suunati patsient haiglasse. Ta oli saanud nakkuse Aasias reisil olles. Haigla väitel on nakkuse edasikandumine vähetõenäoline. Tervisekeskus on võtnud ühendust kõigi keskuses olnud inimestega. Kui inimene on vaktsineeritud, siis on nakatumise tõenäosus väike. Tervisekeskuse personali on samuti instrueeritud ja vaktsiinid valmis pandud. Ilma haigustunnusteta inimesel pole vaja analüüse teha.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service