NordenBladet — Soome peaminister Juha Sipilä käis täna seoses lastevastaste seksuaalkuritegudega Oulus ja tunnistab, et ilma paberiteta ja väljasaatmist ootavaid pagulasi on Soomes liiga palju. Valitsuse erakorralist kriisi-istungit aga seoses Oulu kuritegudega kokku ei kutsuta. Siseminister Kai Mykkänen tunnistab, et Soome peab muutma oma migratsioonipoliitikat. Mykkäneni väitel tuleks aidata rohkem naisi ja lapsi ning võtta neid otse pagulaslaagritest, vahendab Ilta-Sanomat.

Aasta algusest jõustus seadus, mille kohaselt on lihtsam süüdi mõisteti pagulasi välja saata. Samas aga näiteks pole Iraak nõus Soomest inimesi vastu võtma. Sipilä tunnistas, et süsteem ei tööta nii hästi nagu peaks, samas on sõlmitud vastastikuseid väljasaatmise leppeid Euroopa Liidu maadega.

Sipilä sõnul on paberiteta ja väljasaatmist ootavaid pagulasi Soomes liiga palju. Täpset numbrit peaminister ei öelnud. Samas ütles peaminister, et kui Soome seadustega ei kohaneta, siis tuleb inimene välja saata.

Siseminister Kai Mykkänen ütles, et tagama peaks ka seda, et need, keda pole süüdi mõistetud, saaks rahulikult Soome elada. Suurem osa välismaalastest elab nii, et probleeme ei esine. Peab hoolitsema, et väiksearvuline vähemus ei rikuks tulevikku ja ei ajaks inimesi omavahel tülli.

 

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT