Soomes suureneb maksehäiretega inimeste hulk – Asiakastieto Group’i andmetel on registris 382 000 isikut ehk 8000 rohkem kui aasta tagasi

NordenBladet — Soome suureneb maksehäiretega inimeste hulk. Maksehäiretega noorte osakaal väheneb, aga pensionäride osa kasvab. Maksehäireregistrit pidava Asiakastieto Group’i andmetel on registris 382 000 isikut ehk 8000 rohkem kui aasta tagasi. Möödunud, 2018. aastal lisandus registrisse eraisikutel 1,6 miljonit uut maksehäiret, vahendab Yle.

Maksehäirete suurenemise taga on pensionäride maksehäired. Üle 65-aastastest inimestest on maksehäired 34 500 inimesel, aastane kasv oli 9 protsenti.

Vanemad inimesed on üha rohkem võlgades ja olid võlgades juba enne 65. eluaastat. Selles eas hakkavad tulud vähenema ja neist ei piisa enam kohustuste katmiseks. Maksehäired kasvasid kõigis vanusegruppides, välja arvatud noored.

Alla 20-aastaste puhul on praegu maksehäireid 9 protsenti vähem kui aasta tagasi. 20-24-aastaste maksehäired on samuti vähenenud. Selle põhjuseks on asjaolu, et ettevõtted on piiranud noortele laenuandmist. Mõju on olnud ka noorte nõustamisel.

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee