Reklaam:

Üha enam soomlasi soovib reisida ilma lendamiseta – inimeste suhtumist muudavad kliimaraportid, mis räägivad lennuliikluse kahjulikkusest keskkonnale

NordenBladet — Soomes kaotab lendamine inimeste seas populaarsust, selgub Lapi ülikoolis läbi viidud uuringust. Üha enam soomlasi otsib võimalusi reisida välismaale rongiga või piirduda kodumaal reisimisega. Paljud soomlased eelistavad juba bussi või rongi lennuki asemel. Rongiga saab Soomest edukalt sõita Moskvasse, Berliini, Ateenasse ja Lissaboni, vahendab MTV.

Statistika aga uut trendi veel ei näita, sest lennureiside arv kasvab. Samas aga muudavad inimeste suhtumist kliimaraportid, mis räägivad lennuliikluse kahjulikkusest keskkonnale.

Soomes on vähe mõeldud siseturismi peale. Riiklikud organisatsioonid küll meelitavad Soome välismaa turiste, aga oma inimestega ei tegeleta.

Üks lennureis Taimaale toodab inimese kohta 0,8 tonni süsinikdioksiidi, mis vastab ühe sõiduauto poole aasta saastemäärale. Soomlased saastavad praegu keskkonda neli korda enam kui võimaldaks jätkusuutlik areng. Seetõttu pole lendamine enam nii cool nagu varem.error:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service