Reklaam:Uuring: Naiste aju hallolluse kogus suureneb peale sünnitust

USA psühholoogide assotsiatsiooni poolt avaldatud teadusartiklis tõdetakse, et naistel hakkab pärast sünnitust hallolluse kogus ajus suurenema. Arvatakse, et naiste aju muutumise põhjuseks on see, et nad peavad lapsega toimetulekuks palju uusi asju õppima, kirjutab sciencedaily.com.

USA Marylandi osariigi terviseinstituudi teadlased skaneerisid 19 naise aju. Need naised olid ilmale toonud kümme poissi ja üheksa tüdrukut. Naiste aju skaneeriti mitu korda. Kõigepealt 2 – 4 nädalat ja siis 3 – 4 kuud pärast sünnitust.

Uuring näitas, et aju eri osades oli hallolluse kogus kasvanud.

Tavapäraselt on täiskasvanu ajus hallolluse kogus stabiilne, muutus tekib vaid siis, kui midagi keerulist juurde õpitakse, aju kahjustada saab või elukeskkonnas muutus toimub.

Naisi uurinud teadlaste arvates võivad emaks saanutel aju mõjutada nii hormonaalsed muutused  kui ka lapsest tingitud uued väljakutsed.

Neuroteadlaste sõnul kasvab hallolluse hulk eriti neis ajupiirkondades, mis on seotud motivatsiooni, emotsioonide, tundmuste ja otsuste langetamisega.

Emad, kes oma lastest rääkisid kõige entusiastlikumalt  ning pidasid neid ilusateks, armsateks, ideaalseteks ja erilisteks, kasvas hallolluse hulk rohkem kui vähem entusiastlikel emadel.

Aju hallollus koosneb põhiliselt närvirakkudest ja tegeleb informatsiooni töötlemisega.


Tags assigned to this article:
ajusünnitus

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service