NEED TAIMED PUHASTAVAD ÕHKU, TOOVAD RAHU JA HEA UNE – 10 TOATAIME, mida võiksite magamistoas kasvatada

NEED TAIMED PUHASTAVAD ÕHKU, TOOVAD RAHU JA HEA UNE – 10 TOATAIME, mida võiksite magamistoas kasvatada

NordenBladet – Kas teadsid, et osadel taimedel on võime sind rahustada ja maga panna! Toome teini nimekirja taimedest, mis eraldavad palju hapnikku isegi öösel ning mistõttu on neid kasulik magamistoas omada, et kindlustada endale hea uni.

1. ARECA PALM
Võib-olla olete seda taime märganud hambakliinikutes – sellega armastatakse ehtida suuri ruume. Kuid samuti sobib see vihmametsadest pärit taim ka kodustesse tingimustesse. Palmi peamine eelis on selles, et ta on eriti efektiivne igasuguste erinevate kahjulike gaaside omastamises ja säilitab vajaliku õhuniiskuse.

2. JÕULUKAKTUS
Kuigi Jõulukaktus õitseb väid esimesel talvekuul, rõõmustab selle paksude lehtede ilu meid aasta läbi. See taim on kasulik tervisele, sest toodab hapnikku kogu ööks kindlustades sellega meile rahuliku une. Ta tunneb ennast hästi pimedates tubades ja muudab sellega magamistoa kujunduse ideaalseks.

3. PÜHA VIIGIPUU
Seda taime ümbritsevate müütide kohaselt elavad tema lehtede vahel surnute hinged. Seda kontrollida vaevalt keegi tahab, kuid täpselt on teada, et viigipuu on efektiivne diabeedi ja astma ravimisel ning kõhukinnisuse ennetamisel. Lisaks sellele on tema lehed jõuliseks hapniku allikaks. Võimalik, et just seepärast otsustas budhha valgustatuse juurde jõudmiseks mediteerida püha viigipuu all.

4. AALOE VERA
Aaloe on paljude nahaprobleemide lahendaja ja ravib paljusid haigusi. Samuti eraldab palju hapnikku öisel ajal. Aloe vera on NASA poolt kõrgelt hinnatud kuna on fantastiline õhukvaliteedi tõstja. Aloe vera peamiseks plussiks on see, et ta on äärmiselt vastupidav ja ei vaja palju kastmist. Ta paljuneb väga kergesti ja seepärast võite te terve maja aaloe pottidega täita, et saada temast maksimaalset kasu.

5. HAVISABA
Seda nimetatakse veel ka „mao taimeks“, „ ämma keeleks“. Ükskõik kui õelad nimed ka poleks on hea seda taime kodus pidada, kuna seda loetakse üheks parimaks õhu puhastajaks. Havisaba eraldab öö jooksul rohkelt hapnikku, ning parandab seeläbi õhukvaliteeti mis laseb kergemini hingata.

6. GERBERA
Tooge oma ellu päikesepaistet pannes need kirka oranži värviga lilled oma tuppa. Lisaks sellele, et gerberad puhastavad ja värskendavad õhku, kasutatakse neid ka tervenendamiseks – külmetuse ravist kuni vähi ennetamiseni välja. Gerberate ostmisel valige kvaliteetne istutusmaterjal, kuna need taimed võivad osutada raskesti kasvavateks.

7.NEEMIPUU
India kultuuris peetakse seda puud puhtuse sünonüümiks, kuna sellega puhastatakse õhku, kuid toimib ka loodusliku pestitsiidina, luues barjääri verejanulistele sääskedele. Asi on selles, et taim mitte ainult ei hävita kahjureid vaid ka takistab munade valmimist. Siiski tuleb meeles pidada, et neepuu kodus kasvatamisel on nõutav kannatus ja eritingimused: palju päikesevalgust ja kvaliteetset mulda.

8. ORHIDEE
Orhideesid on taas hea hoida magamistoas, kuna eraldavad öösel hapnikku. Need on ideaalsed ka teiste ruumide jaoks, tänu oma võimele taluda keskkonna ksüleeni (mida on leitud saastatud värvis), värskendades õhku. Kui teile tundub, et need imeliste värvidega lilled nõuavad palju vaeva kasvatamiseks, siis te eksite. Ärge kartke neid vaid andke neile rohkelt päikesevalgust ja ülejäänu teevad nad ise.

9. TULSI e. INDIA PÜHA BASIILIK
Kuigi selle taime lehtede tarvitamisel on omad eelised, on lihtsalt selle läheduses olemine inimesele kasulik. Tulasi lehed eraldavad väga iseloomulikku lõhna, mis aitab tugevdada närve, alandada rahutust. Eriti efektiivne on see peale väsitavat tööpäeva, kui tahate lõõgastuda. Magamistoas isegi öösel hapnikku tootvate ja seda eraldavate taimede olemasolu aitab teil hästi välja puhata, et hommikul tunda ennast aktiivse ja elujõulisena.

10. LAVENDEL
Lavendli lõõgastavad omadused leevendavad stressi ja ärevust. Samusti aeglustub südame töö ning tuues magamistuppa rahu, mis sobib hästi lõõgastuseks ja magamiseks. Lisaks sellele aitab lavandel ravida unetust ja ärevushäireid. Uurijad kinnitavad, et lavandli lõhna sisse hingamine on rahustava toimegaja toimib sama efektiivselt, kui rahusti.

 

Allikas: Ohmygossip.fi


Tags assigned to this article:
hapnikkoduõhkpuhastavad õhkurahutaimeduni

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service