Eesti teadlaste uurimistöö jõuab nüüdsest rahvusvahelisse meediasse EurekAlerti portaali vahendusel

NordenBladet — Eesti Teadusagentuur liitus rahvusvahelise uudisteportaaliga EurekAlert ning pakub ülikoolide ja teiste teadusasutuste esindajatele võimalust edastada inglise keelseid pressiteateid ja teadusuudiseid, kasutades keskset kogumisvormi algatuse Research in Estonia kodulehel.

„EurekAlert on suurepärane võimalus Eesti teadusasutustel ja ettevõtetel üleilmselt Eesti teaduse nähtavust suurendada ja seeläbi meie riigi mainet teadus ja teadmusmahuka riigina kujundada. Loodan, et seda võimalust aktiivselt kasutatakse,“ põhjendas EurekAlert-iga liitumist Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

EurekAlert on üleilmne teadusuudiste portaal, mida haldab AAAS (American Association for Science Advancement). Portaali kaudu saavad teadustööga tegelevad asutused viia oma teadusuudiseid rahvusvahelise meediani. Portaalis avaldatud artiklid võivad põhineda teadusajakirjades viimase 90 päeva jooksul avaldatud artiklitel.

EurekAlertil on üle 12 000 registreerunud ajakirjanikku enam kui 75 riigist, mis teeb portaalist suurepärase võimaluse levitada Eesti teadusuudiseid ning tõmmata suuremat tähelepanu meie teadustööle.

Esimene EurekAlert’i postitatud uudis kajastas Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste liginullenergiahoonete uurimisrühma uurimisprojekti „Päevavalguse ja päikesekaitse lahenduste põhimõtted liginullenergia hoonetes külmas kliimas“, mille ühe osana ilmus artikkel ajakirjas Management of Environmental Quality: An International Journal.

 

Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service