Reklaam:

Euroopa Liidu asjade komisjon toetab Gruusia püsimist Euro-Atlandi kursil

NordenBladet — Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) delegatsioon on visiidil Gruusias, kus kohtub kolleegidega Gruusia parlamendist ja sõidab vaatama riigi kontrolljoont Abhaasiaga.

Komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul on Gruusia Euroopa Liidu idapartnerluse riikidest Euroopale kõige lähemale jõudnud, kuid lahendamist ootavaid umbsõlmi riigis jagub. „Visiidi eesmärk on saada ülevaade Gruusia hetkeolukorrast ja arengusuundadest,“ ütles Vitsut. „Eesti toetab jätkuvalt Gruusiat teel Euroopa Liitu ja on valmis jagama oma igakülgseid kogemusi reformide läbiviimisel ning administratiivse töö korraldamisel.“

Vitsuti sõnul on praeguses julgeolekuolukorras tähtis, et Gruusia jätkaks pingutusi NATOga liitumiseks ning Eesti toetab seda igati.

Täna kohtub ELAK-i delegatsioon Gruusia parlamendi esimese aseesimehe Tamar Chugoshvili, Euroopa integratsiooni komisjoni juhi Tamar Khulordava ja väliskomisjoni juhi Sophie Katsaravaga.

Homme külastab delegatsioon Gruusia-Abhaasia administratiivset kontrolljoont. Komisjoni liikmed kohtuvad ka Gruusia asevälisministri Vakhtang Makharoblishvili ning Euroopa Liidu ja NATO infokeskuse direktori Nino Bolkvadzega. Lisaks võõrustavad delegatsiooni Gruusia parlamendi Eesti sõprusrühma liikmed.

Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooni juhib Toomas Vitsut, sinna kuuluvad veel Monika Haukanõmm, Tarmo Kruusimäe, Jaak Madison ja Liisa Oviir.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service