Reklaam:

Raskustes Linda Line lõpetas Helsingi-Tallinna liinil tegevuse – katamaraanid müüdi Kreekasse ja Koreasse

NordenBladet — Viimased 20 aastat Tallinna ja Helsingi vahel kiirlaevaühendust pidanud väike laevafirma Linda Line lõpetas tegevuse ning firma kasutuses olnud katamaraanid müüdi Kreekasse ja Koreasse.

Linda Line’i eelis oli just kiirus: katamaraanid ületasid lahe 1,5 tunniga ehk pool tundi kiiremini kui konkurendid. Sel kevadel aga katamaraane enam välja ei ilmunud. Klientidele pole ka midagi teatatud. Laevafirma kodulehel on vaid teade, et tegevuse jätkamine hilineb, vahendab Helsingin Sanomat.

Vanu pileteid saab kasutada Eckerö Line’i laevadel, mis sõidavad 45 minuti võrra kauem.

Linda Line’i juht Enn Rohula sõnab, et liinile tahetakse tuua suurem katamaraan, mis võtab peale 600 reisijat ja autosid. Laev tahetakse liinile tuua tipphooajaks – juunikuu keskpaigast kuni augusti lõpuni.

Uue autokatamaraani eelis oleks jätkuvalt kiirus, kuna see ületab lahe pooleteise tunniga.

Praegu on olukord aga väga ebakindel, kuna Linda Line’il pole ühtegi laeva. Vanad katamaraanid müüdi eelmisel aastal seoses ettevõtte saneerimisega: Karolin Kreekasse ja Merilin Koreasse.

Klientidele pole Rohula sõnul teavet jagatud seetõttu, et läbirääkimised katamaraani liiniletoomiseks on alles pooleli.

Viimati katsetas autokatamaraani möödunud suvel Viking Line. Viking FSTR aga ei tasunud end ära. Põhjusena tõi firma välja sõltuvuse ilmast, tehnilised probleemid ja konkurentide hinnasurve.

Väike Linda Line on pidanud hakkama saama suurte firmade Tallink Silja, Viking Line’i ja Eckerö Line’i vahel. Seni on firma hakkama saanud, viimati lahendati võlaprobleemid.

Kas on üldse kindel, et Linda Line naaseb üldse liinile? Kindlat pole siin midagi, vastas Rohula. Kindel on siin, kui lepe on allkirjastatud.

Teised firmad ei näe Tallinna-Helsingi liinil enam kasvuvõimalust. Suurem tung on tipptundidel ja Soome turiste on asendamas välismaalased. Konkurents on väga kõva.

Eckerö Line’i juht Taru Keronen märgib, et kliendid tahaksid kiiremat laeva, aga see ei pruugi end ära tasuda, kuna kiirem alus võtab rohkem kütust. Üha rohkem kliente reisib koos autoga, mistõttu on oluline auto kaasavõtmise võimalus.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service