Reklaam:

Soome ehitajad hakkavad streikima

NordenBladet — Soome ehitajad hakkavad kahe nädala pärast streikima, kuna tööandjad suruvad neile peale pühapäevatöö lisatasudest ja palgakõrgendustest loobumist. Streik algab seitsmes suures ehitufirmas Betonimestarit Oy, Betset Oy, Parma Oy, Rajaville Oy, Parmarail Oy Ab, Rudus Oy, Ruskon Betoni Oy ja nende tütarfirmades, vahendab Iltalehti.

Streigitakse kahel päeval nädalas nelja nädala jooksul. Kuivõrd betooni tootmine on ehituses määrava tähtsusega, mõjutab streik kogu Soome ehitussektorit.

Vaidlus käib palkade üle. Ehitajad tahaks 17,41-eurosele keskmisele tunnitasule 50 senti lisaks järgmisel kahel aastal, mis tähendab kokku 5,8-protsendilist palgatõusu. Ehitusettevõtted on aga nõus poole väiksema palgatõusuga.

Ehitusettevõtted ei saa aru, miks tahavad niigi hästi makstud ehitajad suuremat palgatõusu kui on teisel tööstustöölistel. Viimastel aastatel on olnud ehituses palgatõus niigi suurem kui mujal.

Streik toob Soome majandusele iga päevaga ligi 30 miljonit eurot kahju. See tähendab, et viibib ehitusobjektide nagu korterite, koolide ja lasteaedade valmimine.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service