Reklaam:

Soome president Sauli Niinistö: Soome uurib, kas Euroopa Liidult saab sõjalist abi

Soome president Sauli Niinistö: Soome uurib, kas Euroopa Liidult saab sõjalist abi

NordenBladet Soome uurib, kas Euroopa Liidult on võimalik saada kahepoolset sõjalist abi, ütles teiseks ametiajaks kandideeriv Soome president Sauli Niinistö. Niinistö sõnul on Euroopa Liidu alusleppe ehk Lissaboni lepingu turvalisust puudutav artikkel 42.7 „ilusti sõnastatud”, aga põhiküsimuse on selles, kuidas Euroopa Liidu riigid seda tõlgendavad. Niinistö sõnul tasuks Soomel nüüd seda küsimust puudutada, vahendab Yle.

„Olen seda püüdnud juba mitme aasta jooksul selgitada,” ütles Niinistö, „rääkinud sellest riikide juhtidega, et kuidas nemad sellest aru saavad. Selgeid vastuseid saab harva.”

Niinistö tunnistas, et turvalisust puudutav artikkel on mõjukalt kirja pandud ning nüüd on küsimus, kas see on samal moel ka jõus. Juristina soovib president selles osas selgust.

Niinistö täpsustas, et Lissaboni lepingu turvalisusartikkel ei tee Euroopa Liidust sõjalist liitu. Ehk teisisõnu: see ei puuduta mitte Euroopa Liitu, vaid Euroopa Liidu liikmesriike. Sõjaline toetamine saab toimuda liikmesriikide vahel. Seetõttu ei saa rääkida sõjalisest liidust.

 

Avafoto: Sauli Niinistö (NordenBladet)
Allikas: Eestinen.fi

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee