Reklaam:Uus uuring: viirused levivad pelgalt hingeõhu kaudu ning vaktsineeritud levitavad viiruseid rohkem kui need, kes pole vaktsineeritud

Uus uuring: viirused levivad pelgalt hingeõhu kaudu ning vaktsineeritud levitavad viiruseid rohkem kui need, kes pole vaktsineeritud

NordenBladet — USA Marylandi ülikooli teadlased tegid kindlaks, et viirused nagu gripp levivad pelgalt hingeõhu kaudu, selleks pole vaja köhida ega aevastada. Samuti selgus, et vaktsineeritud inimesed levitavad viiruseid rohkem kui need, kes pole vaktsineeritud.

See tähendab, et gripist hoidumiseks pole suuremat kasu käte pesemisest või ukselingi puudutamise vältimisest, samuti köhivatest ja aevastavatest inimestest eemale hoidmisest. Värske uurimus näitab, et sellest pole mingit abi.

Uurimuse järgi levivad viirused pelgalt hingeõhu kaudu. Viirused toodavad väikseid õhku lenduvaid piisakesi ja seda eriti haigestumise esimestel päevadel. Seetõttu on eriti tähtis jääda koju kohe pärast haigestumist, selgitas professor Donald Milton.

Uuringus osales 142 vabatahtlikku grippi haigestunud inimest. Uuriti nende hingeõhku tavalisel hingamisel, kõnelemisel, aevastamisel ja köhimisel. Uuringust selgus, et viiruse levimisel ei omanud aevastamine ega köhimine olulist tähtsust.

Samuti selgus üllatusena, et vaktsineerimine ei aidanud kaasa viiruse leviku piiramisele: pigem vastupidi, iga-aastane vaktsineerimine muutis inimesed viirustele vastuvõtlikumaks. Need, kes olid vaktsineeritud, levitasid viirust rohkem kui need, kes polnud vaktsineeritud.

Uuringus jälgiti A-tüüpi gripiviiruse levikut.

Teadlaste väitel on juba varasemad uuringud näidanud seda, et vaktsineerimine muudab inimese organismi viiruste suhtes vastuvõtlikumaks. Samas soovitatakse end ikkagi lasta vaktsineerida, et vältida viirusega kaasnevaid tüsistusi.

 

Avafoto: NordenBladet
Allikas: Eestinen.fi

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service