Reklaam:

Soomlasi on pannud imestama haubitsatel K9 Thunder ilmnenud vead

NordenBladet Soomlasi on pannud imestama Lõuna-Korea päritolu liikursuurtükkidel K9 Thunder (tõlkes: Kõu) ilmnenud vead. Teema on päevakajaline, kuna esimene osa soomlaste poolt soetatud K9 soomushaubitsaid on juba Soome poole teel.

K9 Thunder, mida peetakse oma võimsuselt Lõuna-Korea uhkuseks ja mida on otsustanud kasutada veel näiteks Norra armee, on viimasel ajal seotud paljude õnnetustega. Viimati plahvatas üks haubits Lõuna-Koreas suvel augustikuus ning surma sai kolm ja raskelt haavata neli sõjaväelast, vahendab Helsingin Sanomat.

Lõuna-Korea teadaande kohaselt põhjustas plahvatuse haubitsa tehniline viga. Üks detonaatoritest oli nimelt iseenesest plahvatanud. Korea maaväe info kohaselt oli kasutatud vana, ligi 50 aastat tagasi valmistatud moona.

K9 haubitsate vead ilmnesid näiteks 2010. aastal, mil kaks masinat läks rivist välja tulevahetuses Põhja-Koreaga. Möödunud aastal valminud raporti kohaselt on viimase viie aastaga tulnud Thunderite kohta 1700 veateadet. Lõuna-Korea sõjaväe kasutuses on ligi tuhat sellist masinat.

Soomushaubitsaid hakkavad kasutama Soome kaitseväe mehhaniseeritud väeosad. Soome poole on parasjagu laevaga teel 48 K9 haubitsat. Soomel on soov neid tulevikus veel juurde osta.

Soome sõjaväelased õpivad Thundereid kasutama 2018. aasta jooksul ja pärast seda hakatakse välja õpetama kutsealuseid.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee