Reklaam:

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tunnustas Washingtonis Balti sõprusgrupi tegevust

NordenBladet — Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson esines Washingtonis USA Kongressi Esindajatekoja Balti sõprusgrupi 20. aastapäevale pühendatud pidulikul üritusel, kus ta tunnustas kongresmenide tegevust kolme Balti riigi järjekindlal toetamisel.

„Alates oma loomisest 1997. aastal, on Balti sõprusgrupp olnud Eesti, Läti ja Leedu huvide kaljukindel kaitsja Esindajatekojas ning Ameerika Ühendriikide avalikkuses,“ ütles Mihkelson.„Eriti oluliseks tuleb pidada sõprusgrupi liikmete tegevust Balti riikide toetamisel teel NATO liikmeks. Samuti on kongresmenid mänginud tähtsat rolli viisavabaduse kehtestamisel USA ja Balti riikide vahel ning aidanud kaasa tõsta teadlikkust Musta Lindi ehk kommunismiohvrite mälestamise päevast,“ ütles Mihkelson.

Mihkelsoni rõhutas, et ohtuderikas maailm ei luba meil puhata loorberitel, seega on jätkuvalt oluline Balti sõprusgrupi liikmete tugev toetus Eestile, Lätile ja Leedule.

Kongressi Esindajatekoja Balti sõprusgrupp loodi 1997. aastal. Seda juhivad vabariiklane John Shimkus ja demokraat Adam Schiff. Sõprusgruppi kuulub kokku üle 70 kongresmeni.

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestiriigikogu

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service