Reklaam:

Soome politsei tahab hakata saatma Eesti juhtide trahvinõudeid Eestisse

NordenBladet — Soome politsei taotleb võimalust saata Eesti juhtidele tehtud trahvinõuded koju Eestisse. Eesti juhtidel on kaks võimalust: kas maksta trahv ära Soomes, mille tarbeks nõutakse Soome aadressi, näiteks tööandja oma, või lasta saata trahv koju Eestisse. Praegune regulatsioon ei luba Soomest trahvinõudeid välismaale saata, vahendab Yle.

Soome liiklusjärelvalve ülem Dennis Pasterstein ütles, et kui Eestis trahvinõuetele teatud aja jooksul ei reageerita, siis on võimalik juht ja sõiduk Soomes tagaotsitavaks kuulutada. Politseil on õigus algatada juurdlus, kui juht või auto järgmine kord üle piiri tulevad.

Pastersteini sõnul on muutus vajalik selleks, et parandada liiklusturvalisust ja kindlustada, et ka Eesti juhid arvestaksid kiiruskaameratega.

Käesoleval aastal on Soomes jäänud kiiruskaamera ette kiiruse ületamisega 12 000 juhti, neist valdav enamus Eestist. Suurele osale neist rikkumistest pole järgnenud karistust, sest praegu ei ole võimalik trahvinõudeid välismaale saata.

Politsei tahab esimesed hoiatuskirjad välja saata juba enne aasta lõppu.

Eestisse saadetud trahvinõuete menetlemisega tegeletakse edasi Eestis. Eestis välja nõutud trahvid jäävad Eestisse, neid vastavalt Euroopa Liidus kehtivale regulatsioonile Soome edasi ei saadeta.

Käesoleval aastal on välja saadetud juba 400 sellist nõuet. See on rekordarv, aga siiski kordades väiksem kõigi välismaalaste poolt sooritatud liiklusrikkumiste arvust.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service