Soome iseseisvuspäeval võivad lipud lehvida läbi öö, teisipäeval kutsutakse inimesi kohvitama

NordenBladet — Soome iseseisvuspäeval 6. detsembril võivad Soome lipud lehvida kasvõi läbi öö. Soome juubeliaasta puhul kutsutakse inimesi kohvitama teisipäeval kell 14. Kohvitamine on soomlastele loomulik ja seda tehakse koos pirukaga või ilma. Erakorraliselt võivad Soome lipud lehvida aastapäeva eelõhtul, teisipäeval kella 18-st ja seda läbi öö. Eelduseks on, et lipp on valgustatud, vahendab Helsingin Sanomat.

Siseministeeriumi juhise kohaselt peab lipu jaoks olema eraldi valgustus. Valguse käes peab olema näha, et valge on valge ja sinine on sinine.

Öö läbi „liputamine” on vabatahtlik. Väga tore on see, kui lipp heisatakse aastapäeva ehk kolmapäeva hommikul kell 8. Vabariigi sünnipäeval langetatakse lipud kell 22 õhtul.

Lisaks lippudele ja kohvitamisele kutsutakse Soomes üles kasutama sini-valget valgust. Kesksed kohad nagu Olavinlinna, Näsinneula, Oulu Kuusisaari, Saana-tunturi ja Turu linn värvuvad sini-valgeks, aga igaüks võib seda teha oma kodukohas iseseisvalt. Näiteks võib akendel süüdata sini-valged jõulutuled.

Sini-valged tuled süüdatakse teisipäeva õhtul kell 18 ja need põlevad neljapäeva hommikul kella 9-ni.

Soomes on seoses juubeliaastaga käivitatud ligi 5000 projekti, kus osaleb ligi 600 000 inimest.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service